Az anyaságnak vannak fantasztikus pillanatai, de olyan mélységei is, amiből nehéz kilábalni. A pszichológusok most összegyűjtötték azokat a jeleket, melyek arra mutatnak, hogy igenis jó anya vagy még akkor is, ha egyáltalán nem érzed magad annak !
Valaha is érezted már úgy, hogy nem vagy elég jó anya? Ha igen, ne aggódj. Ez a jelenség teljesen normális, amin előbb-utóbb minden anya és minden szülő átesik. A szakértő pszichológusok most segítettek összegyűjteni azokat az ismérveket, amik jó anyává emelnek téged akkor is, ha abszolút nem érzed úgy, hogy az vagy! A következőkben tehát kiderül, hogy a pszichológusok szerint akkor vagy jó anya, ha...
Téveszme, hogy az anyáknak mindentől meg kellene óvniuk a gyermeküket, ahogyan az is, hogy a jó anyák a lehető legszigorúbban veszik a gyermeküket és maximális teljesítményt követelnek tőlük a nagyobb tapasztalatszerzés érdekében. A pszichológusok szerint ezektől a dolgoktól csak meg fognak utálni a gyerekek: igazából akkor vagy jó anya, ha támogatod, bíztatod és megérted a gyermekedet, akkor is, ha valamilyen hibát követ el.
Manapság rendkívül sok helyen látni, hogy a szülők teljesen betáblázzák a gyermekük napirendjét és ilyen-olyan különórákra, fejlesztőkre viszik őt azért, hogy minél sokoldalúbb és képzettebb tinédzser, majd felnőtt váljon belőle. A szakértők szerint azonban érdemesebb csak azokra a dolgokra járatni a gyerekeket, ami tényleg érdekli őket és azokra fektetni nagyobb hangsúlyt, mert annak nagyobb eredménye lesz. Ha a saját érdeklődési körének megfelelően bíztatod és támogatod őt, jó anya vagy.
Nem lóg állandóan rajtad a gyermeked? Nem igényli a nap 24 órájában a társaságodat? Van saját érdeklődési köre, hobbija, ízlése, ami különbözik a tiedtől? Gratulálunk, mert ez azt jelenti, hogy egy olyan kis életet sikerül felnevelned, akinek önálló identitása és önálló gondolatai vannak. Nem is hinnéd, hogy ez a mai világban mekkora kincs!
A pszichológusok szerint nem attól válsz jó anyává, hogy mindig mindent megengedsz és megveszel a gyermekednek, hanem akkor, ha sikerül vele megértetned vele mit miért csinálunk. Ha a gyermek megérti és elfogadja, miért nem lehet minden játékot megvásárolni; mindig azt csinálni, amit ő szeretne vagy állandóan zavarni anyát munka közben, akkor már egy lépéssel közelebb kerültél ahhoz, hogy jó anya legyél.
Ez meglepő lehet, pedig így van. A határok betartatását és a következetességet a legtöbben nem viselik jó szívvel, ezért természetes, ha néha mérges rád a gyermeked. A szakértők szerint ez azt jelenti, hogy nem fél kimutatni az érzéseit, megbízik benned és iránymutatást vár majd tőled későbbiekben is. Az esetek többségében egyébként nem rád mérges a gyermeked, csak a helyzetre és mivel nem tudja, hogy kell azzal megbírkózni, inkább elkezdi szidni azt a személyt, aki a közelében van – tehát téged.
Az élet kis és nagy dolgairól vagy bármiről, ami eszetekbe jut. Nem kell különleges témákra gondolni, de akár azok is lehetnek. A lényeg, hogy tudjatok jól kommunikálni, ismerni a másik nyelvezetét, értékrendjét és érzéseit, mert akkor fog igazán szoros, bizalmi kapcsolat kialakulni köztetek, ami később aztán az egész életében elkísérheti a gyermekedet.
Mindenki hibázik, ezért tudni kell bocsánatot kérni, még akkor ha, ha azt éppen a gyermekedtől kell tenned. Vannak olyan szülők, akiknek ez megalázó, éppen ezért kerülik a bocsánatkérést és más dolgokra terelik a figyelmet, de a szakértők szerint sokat fogsz nőni a gyermeked szemében, ha a saját hibáidat is képes van nyíltan vállalni, ha pedig úgy alakul, akár bocsánatot is kérni érte, tőle is.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!