A pszichológusok lerántották a leplet arról a 4 dologról, amit a jó szülők soha, semmi esetben sem mondanak ki a gyermeküknek: a következő mondatok ugyanis később nagyon káros hatással lehetnek a személyiségükre!
A gyereknevelés még soha nem volt olyan nyitott, sokrétű és kiszámíthatatlan, mint a mostani, modern társadalomban: ezt bizonyítja az is, hogy ma már nyíltan lehet beszélni a mérgező családi légkörről, a szülői kudarcokról és arról is, ha valaki 50 év felett, egyedülálló anyaként vállal gyermeket.
A jó szülő-gyermek kapcsolat kialakulásához és biztos alapjaihoz is egyre több remek tanácsot lehet kapni gyermeknevelési tanácsadóktól, melyek sok esetben bizonyulnak hasznosnak.
Pszichológusok most például azokról a mondatokról számoltak be, melyeket jó szülőként soha nem szabad mondani a gyerekeknek, mert azok később csúnyán visszaüthetnek. Nézzük is, melyek ezek a mondatok!
Mindig észben kell tartani: a szülő az szülő, kötelességekkel, feladatokkal és sok felelősségtudattal; melyeket nem szabad a gyermekre hárítani! A bizalmatlanság nyilvánvalóvá tétele azonban rengeteg kárt tud okozni a gyerekek lelkében, mely később félénkséggé és önbizalomhiánnyá tud átváltozni, ami sokkal többet árt, mint használ a számukra.
A zsebpénz növelése vagy a pénzhez való szabad hozzáférés csak arra tanítja a gyerekeket, hogy a pénz nem érték. Mivel nem dolgoztak meg érte, nem is tudják értékelni, ezért később az anyagi, materiális javak; finom ételek és a többi pénzen vehető jó is értéktelenné válik a számukra. Ez a viselkedés főleg tinédzser és fiatal felnőttkorban válthat igazán károssá, valamint akkor, mikor a gyermek már kontrollálhatatlun követelőzik a pénz után.
A fenyegetőzések soha nem válnak be: a gyermek a visszájára tudja fordítani a dolgokat és megeshet, hogy már csak lázadásból sem fog jobban teljesíteni az iskolában. A szenvedélyeitől, a hobbijaitól (pl. zenélés, sportolás stb.) épp ezért soha nem szabad letiltani őket: könnyen lehet, hogy abban tudnak kiteljesedni a legjobban, az teszi őket a legboldogabbá. Akkor pedig hiába lesz ötös a bizonyítványuk, ha a gyermek nem érzi jól magát a bőrében.
A feltételek szabása, az anyagi javakra való ösztökélés és a manipuláció a fenyegetőzéshez hasonlóan a szülő-gyermek közötti játszmázásokhoz vezet, ami nagyon káros és mérgező családi légkört eredményez. Ha ehhez hasonló mondatokat hall a gyermek, előrébb fogja sorolni az anyagi javakat és a jólétet a saját boldogásánál, ami fiatal felnőttként orvosilag bizonyítottan is depresszióhoz vezethet.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!