Nem árt tudni: a szakértők szerint sokkal sikeresebb lehet a gyermeked, ha rendszeresen használod a következő mondatokat a vele való beszélgetések során!
A gyermeknevelés egyik legfontosabb kérdése az, hogyan lehet egyszerre sikeres és boldog gyermeket nevelni: az biztos, hogy a sikeres gyerekek nincsenek elkényeztetve, szüleik pedig másként fogják fel a nevelés kérdését, mint a többség. A szakértők szerint ők például kíváncsiságra nevelik a gyermekeket a félelem helyett, valamint az önállóságra való tanítást is korán elkezdik. Mindezek mellett még van néhány olyan mondat, ami a gyermekpszichológusok szerint hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyermekek minél sikeresebbek legyenek!
A gyermekeknek szükségük van egy magabiztos személyiségre, egy önálló gondolkodásmódra ahhoz, hogy egyre többet kísérletezzenek és különböző dolgokkal is megpróbálkozzanak az életükben. Ha csak azt hallják, hogy ezt is, azt is rosszul csinálják, akkor a kudarc érzés fog megerősödni a kis lelkükben, nem a magabiztosság! A gyerekeket rendszeresen kell dicsérni, főleg, ha tényleg elismerésre méltóan viselkedtek vagy végeztek el egy feladatot.
6 éves kortól a gyermekek egyre több esetben tapasztalják meg a csalódottság érzését, ami többségében dühöt, némely esetekben pedig agressziót, tettlegességet is szül. A gyermekekkel ezekben az esetekben érdemes megértetni, hogy pontosan mit is éreznek, miért éreznek így és hogyan kell viselkedni ilyen helyzetekben. Az ilyen felnőttes beszélgetések azért fontosak, mert a gyerekeknek nincsen elég intelligenciájuk ahhoz, hogy felnőtt módjára tudják kezelni a problémákat.
A negatívum élmények szülte csalódottságot nehezen dolgozzák fel a gyerekek, de a szakértők szerint könnyebben túllépnek rajta, ha tudják: van több esélyük a próbálkozásra, előbb-utóbb pedig biztosan sikerülni fog nekik az akadályok legyőzése. A bátorítás kulcsfontosságú a gyermekek magabiztosságában, ezért akkor is érdemes biztatni őket a továbbiakra, ha nem teljesítettek a legjobban.
A legtöbb gyermek nem tapasztalja meg azt, hogy a szülei bocsánatot kérnek tőle azért, mert valamilyen oknál fogva csúnyán beszéltek vagy viselkedtek vele. Sok úgy szülő úgy veszi, hogy ez a szülő-gyermek kapcsolat velejárója, a bocsánatkérés pedig túlságosan lealacsonyító hatással van rájuk nézve. A szakértők szerint viszont csak úgy alakítható ki jó szülő-gyermek kapcsolat, ha a szülők is elismerik a hibáikat: így pedig a gyermek is tudni fogja, hogyan kell viselkedni, ha hibákat követett el.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!