A gyerekek videójátékozását sokan károsnak tartják, de a legfrissebb kutatások szerint kifejezetten hasznos lehet a fejlődésük szempontjából!
Tagadhatatlan, hogy a videójátékozás nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek körében is nagyon közkedvelt, szórakoztató tevékenység, amivel sokan akár az egész napjukat el tudják tölteni. A legtöbb szülő ilyenkor persze rossz szülőnek tartja magát, mert a képernyők órákon át való nézése káros, arról nem is beszélve, hogy sokak szerint nincs is könnyebb annál, mint leültetni a gyerekeket a videójáték elő. A legfrissebb kutatás szerint viszont a videójátékozás mégsem olyan rossz, mint amilyennek azt a többség gondolja!
Az USA egyik vezető egyetemének, a Vermont Egyetemnek a professzorai meglepő eredménnyel álltak elő az egyik pszichiátriai tesztjük kielemzése után. A kutatók a gyerekek agyi impulzusait mérték fel videojátékozás közben, melyhez 2000 9 és 10 év közötti gyermek memóriáját, emlékezőképességét és reakcióidejét vizsgálták meg.
A professzorok arra az eredményre jutottak, hogy azok a gyerekek, akik 3 és fél óránál kevesebbet videójátékoztak, gyorsabb reakcióidővel, valamint pontosabb és nagyobb emlékezőképességgel rendelkeztek azokhoz képest, mint akik egyáltalán nem videójátékoztak. Ez azt jelenti, hogy a videójátékozás kifejezetten hasznos lehet a gyerekek agyi fejlődése érdekében — feltéve, ha megfelelő keretek között zajlik.
A kutatás első fázisa csak nemrég fejeződött be, ezért még zajlik annak a kiderítése, pontosan milyen agyi ingerületeket vált ki és csoportosít át a videójátékozás a gyermekek fejében, ám az tény, hogy a videójátékozás többé nem mondható károsnak, legalábbis e tekintetben. A professzorok optimizmussal tekintenek a további tesztekre és reményeik szerint a videójátékozás sokkal több pozitív hatással lesz a gyermekek szervezetére, mint azt eredetileg gondolható lett volna.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!