Máté Gábor a kamaszkoráról árult el soha nem hallott részleteket.
Mint megírtuk, Máté Gábor Réczei Tamás Dobd be magad! című beszélgetős műsorának volt az első vendége. A Katona József Színház igazgatója a származása mellett beszélt arról, hogyan ismerkedett meg a színházzal, valamint az is kiderült, hogy milyen cikket írt 16 éves korában.
Apám színházi rendező volt, aki életének utolsó évében arra kért, menjek már le Békéscsabára 1-2 napra, hogy lássam, hogyan működik egy színház belülről. Mert egyébként édesanyám jegyszedő volt a Madách Színházban, így kívülről láttam és gyakran is jártam színházba, amikor anyám megengedte
– nyilatkozta Máté Gábor.
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész azt is megosztotta, hogy élete első igazán meghatározó színházi élménye a Gábor Miklós féle Hamlet című előadás volt, ez a pályájára is nagy hatást gyakorolt.
Máté Gábor 16 évesen egy iskolaújság szerű kiadvány szerkesztője volt. A színész akkoriban készített egy cikket, amiben követelte a szovjet csapatok kivonását Magyarországról, ám közben kiderült, hogy az ’56-os forradalomról semmit sem tudott. Hiszen arról a családja egyáltalán nem beszélt.
Először azt hittem, hogy semmi probléma nincsen, mert volt valami KISZ újság, amelyik közölte velem, hogy átveszi ezt a cikket. Egy kicsit csodálkoztam is, hogy ezt lehet, de gondoltam ha már itt tartunk, akkor miért ne. Aztán kiderült persze, hogy elrettentő példaként akarták ezt a cikket leközölni, de ezt nekem nem mondták
– magyarázta a színész.
A 168.hu oldalán ide kattintva megnézheti a videót is, amiben Máté Gábor részletesen mesél az életéről.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!