Egy szakértő elárulta, hogy a kiterjedt bőrápolási rutinok és anti-aging módszerek dacára miért öregszik gyorsabban a Z generáció.
A közösségi médiában egyre több Z generációs számol be arról, hogy sokkal jobban észlelik magukon az öregedés hatásait, hiába a kidolgozott bőrápolási rutinok és anti-aging módszerek. A szakértők több olyan tényezőt is említenek, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a fiatalok korábban vegyék észre magukon az öregedés bosszantó jeleit.
Egy sebész például arról számolt be a Daily Mailnek, egyáltalán nem ritka, hogy 17 évesek ajakfeltöltésen esnek át, valamint kiemelte, hogy a fiatalok sokszor olyan termékeket használnak, amiket egyébként érettebb bőrre szántak. A túl intenzív bőrápolás, valamint a nem megfelelő termékek használata azonban megváltoztathatja a bőr megjelenését, és elősegíti a korai öregedést.
Sokan már fiatalon elkezdik alkalmazni az öregedésgátló kezeléseket, például botoxot adatnak be, még azelőtt, hogy a ráncok egyáltalán észrevehetőek lettek volna. Paradox módon ilyen esetekben az efféle kozmetikai eljárások éppen ellenkező hatást fejthetnek, az arc pedig öregebbnek tűnhet.
Persze a fentieken túl azt is fontos megemlíteni, hogy a stressz és a bizonytalanság is hatással lehet az öregedés folyamataira. Míg a millenárisok, és az azt megelőző generációk stabilabb pénzügyi időkben élték meg a nagykorúságot, úgy a Z generáció ma gyakran pénzügyi bizonytalansággal küzd. Ez nyomást gyakorolhat a mentális egészségre és az általános jólétre, végső soron pedig idejekorán előidézheti az öregedés első jeleit, hiszen a belső egyensúlynak vizuálisan is fontos szerepe van. Az öregedési folyamatokat egyébként a megnövekedett kortizolszint is gyorsíthatja, a stresszhormon negatív hatásairól ITT írtunk.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!