A hámlasztó lehet a megoldás a száraz, repedezett ajkakra.
Az ajkakon lévő bőr rendkívül vékony, és nem rendelkezik saját védőréteggel, így hajlamosabb lehet a kiszáradásra. Megfelelő gondozás nélkül azonban ez rendkívül fájdalmas és persze esztétikai szempontból is problémás lehet. Jó hír, hogy van rá megoldás, egy natúr, házi készítésű hámlasztó hozhatja el a teljes gyógyulást.
A hámlasztás segítségével eltávolíthatod a kiszáradt részeket a bőr felszínéről, lehetővé téve az ajakápolók jobb felvitelét és felszívódását. A puhább és simább ajkak így hosszabb ideig megtartják a nedvességet, ráadásul a rúzs és a szájfény is jobban tapadhat a bőrhöz. Az ajkak állapotától függően hetente egyszer vagy kétszer javasolt a hámlasztás.
Mielőtt azonban belevágnál mindenképpen fontos, hogy az ajkaid tiszták és szárazak legyenek.Ha ez megvan, akkor vigyél fel egy kisebb mennyiségű bőrradírt az ajkakra, majd finom, körkörös mozdulatokkal dörzsöld be. Nagyjából 1 percig masszírozd az ajakaid, ez elegendő idő lehet az elhalt hámsejtek hatékony eltávolítására. Miután végeztél, öblítsd le az ajkaid meleg vízzel, majd töröld át puha, nedves ruhával. Ezt követően azonnal alkalmazhatsz tápláló balzsamot, ami elzárja a nedvességet és megvédi az ajkadat az újabb kiszáradástól. Érdemes természetes összetevőket tartalmazó készítményeket választani, a kókusz, mandula vagy shea vaj hozzáadásával készült ajakbalzsamok kifejezetten jók lehetnek.
Keverj össze mézet, barna cukrot és kókuszolajat, hogy tápláló hámlasztót hozz létre. Ez a keverék gyengéden eltávolítja az elhalt hámsejteket, és puhává, hidratálttá teszi az ajkakat. Ha érzékeny a bőröd, akkor inkább zabpehely, mandulaolaj és méz kombinációjából hozz létre pasztát, ez ugyanis nyugtató hatású lehet. Ha optikailag szeretnéd egy kicsit növelni az ajkaid, akkor kávézacc, olívaolaj és méz keverékéből készíthetsz vérkeringést fokozó keveréket is.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!