Segítünk megtanulni a legnehezebb sminkfogást
1. lépés: Határozzuk meg a formát...
Mielőtt nekiesnénk a szemöldökünknek, mindenképp fontos észben tartanunk, hogy minden arcforma más, ezért nincs univerzális, mindenkihez illő szemöldök sem - ezt figyelembe véve alakítsuk ki a saját formánkat. Kezdésnek alkalmazhatjuk azt az általános szabályt, hogy ha egy ceruzával az orrcimpánkat összekötjük a belső szemzugunkkal, az így kapott vonal folytatása megmutatja, meddig kell érnie a szemöldök belső végének. Az orrcimpát a külső szemzuggal összekötve megkapjuk, hogy meddig kell tartania a szemöldöknek, az ív legmagasabb pontjának pedig az írisz külső határvonala fölött kell lennie.
2. lépés: ...és rajzoljuk meg!
Segítségünkre lehet, ha a kívánt formát egy fehér szemceruzával rajzoljuk meg először, mégpedig úgy, hogy azokat a részeket, amiktől szeretnénk megszabadulni, beszínezzük vele. Így pontosan láthatjuk, hogy ha mindazokat a szálakat kiszedjük, mi lesz a végeredmény – ezzel elkerülhetjük, hogy nagy lelkesedésünkben olyan szálakat is kiszedjünk, amiket hiba lenne.
3. lépés: Búcsú a feleslegtől
Egy jó minőségű csipesz ára hosszú távon megtérül, ezért érdemes kicsit többet áldoznunk rá. Legkönnyebben a ferde végű csipeszekkel boldogulhatunk. Ha zuhanyzás után vágunk bele a szedésbe, a pórusok kitágulnak, így sokkal kevésbé fog fájni. Ügyeljünk arra, hogy egyszerre csak egy szálat húzzunk ki, mert a nagy sietség komoly károkkal járhat – olykor egyetlen szál is látványos változást hozhat a külalakban.
4. lépés: Színezzünk!
Előfordulhat, hogy helyenként ritkásabb a szemöldökünk és ott pótlásra van szükség. Ehhez használhatunk por állagú szemöldökszínezőt vagy ceruzát. A színválasztásnál vegyük figyelembe a hajszínünket. Maximum 1-2 árnyalattal sötétebb színt válasszunk. Ha túl sötét a szemöldökünk, az arcunk idősebbnek, keményebbnek tűnhet, ezért jobban áll, ha világosítunk. Egy szőke tónusú árnyalattal a sötétebb szemöldök lágy és természetes lesz.
Ha nagyobb területet kell kipótolnunk, inkább port használjunk, amit ferdén vágott, lapos, szintetikus szálakból készült ecsettel vigyünk fel. A szemöldök belső végétől kezdjük a színezést és mindig kövessük a szálak növekedési irányát, így lesz természetes hatású a végeredmény. Ha ceruzát használunk, ne a hegyével, hanem a lapjával színezzünk, így kerülhetjük el, hogy mesterségesen rajzolt legyen az összhatás. Ha elkészültünk, a szemöldökceruza végén található kefével fésüljük át alaposan a szálakat, hogy a színezés teljesen egybeolvadjon a szemöldökszálakkal, vagyis láthatatlan legyen a turpisság.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!