Mutatjuk, mire kell figyelned, ha te is a szép és hosszú hajra vágysz.
Ha te is próbáltad már az időszakos koplalást, akkor talán legközelebb jobb kétszer átgondolni. Egy friss kutatás szerint ez a diéta rossz hatással lehet a hajnövekedésre. Azt azonban tudjuk, hogy a böjtölésnek sokszor nem egészségügyi okai vannak, hanem a vallás áll a háttérben.
Ha azonban valaki csak a fogyókúrája részeként építi be a koplalást az életébe, akkor fontos meggondolni, hogy az egészségünk szempontjából is érdemes-e így tenni, mert a hajunknak nem tesz túl jót.
A kutatások azt mutatják, hogy az időszakos böjt javíthatja a vér-, bél- és izomszövetben lévő őssejtek működését - és regenerációs képességüket. A rossz hír, hogy a koplalás szelektíven eliminálja az aktivált szőrtüsző őssejteket (HFSC). A haj újranövesztése pedig attól függ, hogy ezek a sejtek aktívak-e.
Az időszakos böjt arra kényszeríti a szervezetet, hogy a táplálékból könnyen elérhető cukor helyett a raktározott zsírt használja elsődleges energiaforrásként. Ennek eredménye, hogy a testzsír szabad zsírsavakat szabadít fel, amelyek bejutnak a nemrég aktivált HFSC-kbe, és károsodást, sőt sejthalált okoznak.
De! Vannak dolgok, amelyek segíthetnek. A hajnövesztő termékekben található antioxidáns, valamint E-vitamin sokat javíthat a helyzeten. Az pedig szintén pozitív, hogy a bőr őssejtjeire nincsen rossz hatással az időszakos böjtölés.
Mivel az időszakos böjtölésnek vannak jótékony hatásai, ezért külföldi kutatók próbálják megtalálni, melyek azok az anyagok, amelyek elősegíthetik a hajnövekedést a diéta alatt. Azt azonban fontos tudni, hogy az időszakos koplalás nem való mindenkinek. Egy idén készült nagyszabású tanulmány szerint azok, akik napi nyolc óránál kevesebbre korlátozták az étkezést, nagyobb valószínűséggel halnak meg szív- és érrendszeri betegségben, mint azok, akik 12-16 órás időintervallumban táplálkoznak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!