Észrevetted, hogy mennyire megviselik körmeidet a fagyos hónapok? Fontos, hogy az alábbiakra odafigyelj, ha téli körömápolásról van szó!
Egy nő ápoltságának fontos jelzője körmeinek állapota. De mi van, ha a legnagyobb erőfeszítéseink ellenére sem tudjuk leküzdeni a hideg időjárás kezeinkre gyakorolt hatását? A téli körömápolás különös körültekintést kíván, ám egy kis odafigyeléssel a jeges hónapokban is egészséges megjelenésű kezeink és körmeink lehetnek.
A téli hónapokban viszonylag hamar leürülnek szervezetünk tartalékai. A kevés napfény, a friss idény gyümölcsökben és zöldségekben szegény étkezés, és a betegségek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy tél közepére már vitaminhiányosak legyünk. Ez természetesen körmeink, sőt hajunk és bőrünk állapotán is hamar megmutatkozik.
Érdemes beépíteni a biotint az étrendünkbe (például tojás, földimogyoró, mandula, avokádó vagy édesburgonya gyakori fogyasztásával) illetve odafigyelni az Omega-3 zsírsavak bevitelére is pédául halak vagy dió eszegetésével. A folsav, a cink és az A-vitamin pótlása is jótékony hatással van körmeink egészségére.
Ha nem lenne elég az alacsony hőmérséklet és a gyakran szeles, esős időjárás, akkor adjuk még hozzá a fűtés okozta rendkívül száraz levegőt is a mixhez. A betegségekkel teli időszakban gyakrabban nyúlunk a kézfertőtlenítő gélek és folyadékok után is, amik mind-mind elképesztően szárítják a bőrünket. Ezek nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy körmeink és körömágybőrünk extra gyorsan elveszítse nedvességtartalmát. Az eredmény? Durván töredező körmök és száraz, könnyen beszakadó körömágy.
Ha megszüntetni nem is tudjuk, de jelentősen azért javíthatunk a helyzeten, mégpedig kifejezetten a körömágy ápolására kifejlesztett olajok használatával. Ezek a készítmények olyanok, akár egy körömlakk ám mélyen behatolnak a körömágy bőrébe és a körmeink tövébe, feltöltve ezeket nedvességgel.
Ha valóban óvni szeretnénk körmeinket a hideg hatásaitól, mindig viseljünk egy réteg alapozó lakkot. Válasszunk olyan terméket, mely mentes a durva kemikáliáktól. Ez a lépés is segít erősebbé és szebbé is varázsolni a körmöket.
Érdemes a téli hónapokban a gél és műkörmöket is szabadságra küldeni, ezek ugyanis még inkább szárítják és gyengítik körmeinket. Ráadásul nincs is rosszabb annál, mint amikor reggel a jeges kilincshez hozzáérve lepattan az ember lányának körme; a nagy hidegeket ugyanis a műkörmök összetevői sem bírják.
Nem elég csak a körömágyunkra koncentrálni. A siker érdekében, akár napi több alkalommal is érdemes egy mélyhidratáló kézkrémet is használnunk. Ez nem csak kézfejünk bőrét de a körmeinket is kényeztetheti. Fontos azonban, hogy soha ne krémezzük be a kezeinket közvetlenül indulás előtt, mert az olyan mintha vizes kézzel lépnénk ki a mínuszokba. Minimum fél óra teljen el a kézkrémezés és a hideggel való találkozás között.
De a kívülről érkező hidratálás mellett nagyon fontos az is, hogy szervezetünk belülről is megfelelően hidratált legyen. A téli hónapokban hajlamosak vagyunk elfeledkezni az ivásról, és kevésbé érezzük szomjasnak is magunkat. De a testünknek továbbra is szüksége van arra a napi 8 pohár vízre, így próbáljunk meg erre is fokozottan odafigyelni.
Bár manapság már nem divatosak a kesztyűk, azt fontos hangsúlyozni, hogy nem véletlenül kedvelték annyira ezt a kiegészítőt a régi idők asszonyai. A kesztyű viselete nem csak a zord kinti időjárástól kíméli meg kacsóinkat, de ha takarításhoz és mosogatáshoz gumikesztyűt használunk, az jelentősen javít körmeink egészségén is. Ha nem tesszük ki a tisztítószerekben található kemikáliáknak, és nem áztatjuk hosszú percekig vízben az ujjainkat azt a körmeink is garantáltan meghálálják.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!