Ruha és konvenciók nélkül
A brit Adam Burton számára kellemetlenül végződött a perui nyaralás. A 23 éves fiatalember ugyanis váratlanul a rácsok mögött találta magát, miután a helyi hatóságok letartóztatták, mert egy fotó kedvéért megszabadult a ruháitól a Machu Picchu tetején. Az ifjú Mr. Burton nem az első, és valószínűleg nem is az utolsó képviselője annak a mindinkább elharapózó jelenségnek, amit a bulvárlapok csak „meztelen turizmus” néven emlegetnek. Ennek lényege, hogy a dolgot viccesnek tartó utazók pucéron pózolnak egy-egy híres látványosság vagy természeti nevezetesség előtt, majd az így készült pillanatfelvételeket közszemlére teszik a Facebookon, az Instagramon vagy valamelyik, erre a célra szakosodott blogfelületen.
A hobbi mára annyira közkedveltté vált, hogy a közösségi médián önálló oldalak szakosodtak a kiszolgálására. A Naked at Monuments Facebook-oldalon például csupa meztelen pasit láthatunk, amint büszkén feszítenek a sydney-i kikötőben vagy a Megváltó Krisztus szobra előtt Rio de Janeiróban, míg a My Naked Trip nevű site-on az izraeli Amichay Rab számol be dél-amerikai körútjáról, bőségesen adagolt nudista fotókkal illusztrálva a kalandot. De tett már közzé ruhátlan turistákat bemutató reklámvideót a főleg hátizsákos utazók körében népszerű szállásfoglaló oldal, a Hostelworld is.
Pucér fenekek Angkorban
A vetkőző utazók legnépszerűbb úti céljainak listája a római Colosseumtól a kínai nagy falon át Kambodzsa leghíresebb műemlékéig, a világörökség részének számító Angkor archeológiai parkig terjed. A gond csak az, hogy a helyiek jóval kevésbé találják mókásnak a sok magamutogató külföldit, főleg, ha azok a számukra szakrálisnak számító helyszíneken adnak elő alkalmi sztriptízt. A kambodzsai hatóságok legutóbb hat hónap felfüggesztett börtönre és pénzbüntetésre ítéltek, valamint négy évre kitiltottak az országból két amerikai lányt, miután rajtakapták őket, amint egymás pucér fenekét fényképezik Angkor egyik ősi buddhista kolostora előtt. Thaiföldön egy kalandtúrákat szervező céget bírságoltak meg, mert engedték, hogy egy Hongkongból érkezett lány meztelenül bungee jumpingoljon, de Peruban is többen jutottak Adam Burton sorsára. Ezek után az egyik helyi utazási iroda állásfoglalást adott ki, figyelmeztetve az ügyfeleit, hogy „meztelenre vetkőzni a Machu Picchu tetején nem a legjobb ötlet, hacsak valaki nem akarja, hogy eltávolítsák a fellegvárból, és esetleg még meg is büntessék. Lehet, hogy ez prüdéria, de ez a szabály.”
Discovery Channelen a Csupasz túlélők, ahol a két főszereplőnek ruha, élelem és bármiféle segítség nélkül kell életben maradnia a vadonban. Ilyen a tavaly nálunk is futott Meztelen szerelem, eredetileg a VH1 amerikai kábeltévé-csatorna holland minta nyomán készült reality show-ja, ahol egzotikus helyszínen iparkodnak egymásra találni az anyaszült meztelen hősök és hősnők. És ilyen a hasonló közegbe helyezett, Magyarország első meztelen valóságshow-jaként reklámozott, nemrégiben véget ért program is.
A tévés nudizmus újabban már nem korlátozódik a valóságshow-kra, például havi öt dollárért bárki előfizethet a Naked News online csatornára, ahol az elnevezésnek megfelelően valóban textilmentes szépségek osztják meg a nagyérdeművel a legújabb híreket. A Sex Box című műsor pedig egyaránt nagy sikereket ér el Nagy-Britanniában és a tengerentúlon, azzal a felállással, hogy egy pár ott helyben nemi életet él a stúdióban elhelyezett hangszigetelt dobozban, majd rögtön ezt követően megvitatják a problémáikat egy csapat pszichológussal. Ez ugyanis „elősegíti az intimitásról való, szűrés nélküli és érzelmileg őszinte beszélgetést”, állítják az egyik érintett csatorna szakemberei.
A cikket teljes terjedelmében az ELLE magazin augusztusi számában olvashatjátok!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!