A Z generáció az egyik legstresszesebb nemzedék.
A „crashing out” kifejezés már egy ideje kering az interneten. Mit is jelent ez pontosan? Lényegében azt az állapotot, amikor valaki a végét járja - összeomlik, stresszes, és akár még hisztirohamot is kaphat a sok feszültségtől, ami benne van.
Az 1997 és 2012 között születettek közel fele pedig mentális problémákkal küzd, és minden harmadik személy vényköteles gyógyszert szed emiatt - derül ki a 2024 Harmony Healthcare IT tanulmányából. A szakértők azonban úgy gondolják, hogy a „crashing out” jelenség nem a legjobb módja annak, hogy az érzelmeinket szabályozni tudjuk.
Niro Feliciano klinikai szociális munkás szerint a „crashing out”, magyarul fordítva az összeomlás a nagy stressz és az alacsony dopaminszint miatt következhet be:
Annyira stresszesnek és túlterheltnek érzed magad, hogy motiválatlan vagy.
Ez az állapot először jó érzéssel töltheti el az embert, mert egy pillanatra olyan, mintha mindent kiadtunk volna magunkból. De nem szabad ezeket a „kirohanásokat” megküzdési mechanizmusnak tekinteni. Helyette inkább fejleszteni kell az olyan készségeinket, mint az önszabályozás, az ellenálló képesség és a perspektívakeresés.
Ha elhatalmasodik rajtunk a stressz, akkor az egyik legjobb tipp, amit kipróbálhatunk az a mély lélegzetvételek. Természetesen ez a módszer nem jelenthet megoldást mindenre, de mégis segíthet abban, hogy egy kicsit megnyugodjunk. De a jóga, a meditáció vagy bármilyen más sport is nyugtató hatással lehet az elménkre.
Tudom, hogy ez hihetetlenül egyszerűen hangzik, de annyi erőt rejt egyetlen tudatos lélegzetvétel
– mondta Dr. Jill Stoddard.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!