A középkori magány egyre gyakrabban jelenik meg. Most eláruljuk, miért lehet veszélyes.
A szakemberek az utóbbi években kezdtek el felfigyelni a középkori magányra, ami egyre több ember sújt. Jellemzően a 40-es években kezdődik, és egészen a 60-as évekig tart. A nőknél ennek nagyobb a kockázata, és sokaknál akár depresszióhoz is vezethet.
A szakértők szerint alapvetően többféle magányosság különböztethető meg. Vannak, akik érzelmileg érzik magányosnak magukat, míg mások a karrierrel kapcsolatos negatív érzéseikből eredeztetik a magányukat. A legtöbb ember számára problémát okoznak a változások, amelyek az életükben történnek ebben a szakaszban. Elköltöznek a gyermekeik, megszakadnak a barátságok vagy éppen romantikus kapcsolatok.
A szakértők szerint ebben az életszakaszban sok esetben beszűkülnek a lehetőségek, ezek pedig azt az érzést kelthetik, hogy az élet már nem izgalmas, és nincs hová menekülni. Sok esetben az emberek úgy érzik, nem tudják kivel megosztani a problémákat, ez pedig növelheti a magány érzését.
Kimberly Key, pszichológus szerint a nők ebben az életszakaszban sok változáson esnek át. Elsőként ott vannak a hormonális változások, de arról sem szabad elfeledkezni, hogy ez lehet a legnagyobb veszteségekkel járó időszak. A változások pedig negatívan érinthetik a nőket, elmagányosodhatnak, vagy akár megjelenhet a depresszió. Később pedig az alkohol, gyógyszerek, ezek pedig növelhetik a társadalmi elszigeteltséget.
A középkorú nők sok mindent gyászolhatnak, az elmulasztott gyermekvállalást, a gyermekeik elköltözését. Azt érezhetik, kisebb a szexuális vonzerőjük, ezek szintén negatívan befolyásolhatják a mentális egészséget. Kimberly Key úgy véli, szükség van arra, hogy az ember megküzdési stratégákat dolgozzon ki.
Első dolog, amit egy középkorú nő megtehet, az az, hogy szünetet tart, és leírja azokat a problémákat, amelyekkel szembesül. Vegye figyelembe az olyan kategóriákat, mint a család, karrier, önbecsülés, gyász, félelmek, barátságok, szerelmi kapcsolatok, jövőbeli pálya, hit és egészség; majd mindegyiknél töltse ki az aktuális kérdéseket
– írja Kimberly Key a cikkében.
Másodikként szerint fel kell mérni a problémás területeket, ahol azt érzi az ember, hogy nem tud átlendülni a kihívásokon. Ha ez megtörtént, akkor megküzdései stratégiákat kell találni. Olyan dolgokat, amelyekkel javítható a jelenlegi helyzet. A pszichológus szerint ezt az emberek többsége nem tudja egyedül megoldani. Éppen ezért ajánlott szakember segítségét kérni, még mielőtt a probléma nagyobb lesz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!