Több mint 200 híres közszereplő nő írta alá azt a nyílt levelet, amelyben konkrét lépéseket kérnek a tartalomszolgáltatóktól a közösségi média platformjaikon tapasztalható visszaélések kezelésére.
Emma Watson, Thandiwe Newton, valamint Gemma Chan is aláírták azt a nyílt levelet, amelyet az ENSZ Generációs Egyenlőség Fórumán, Párizsban hoztak nyilvánosságra, hogy így adjanak hangot küzdelmüknek az online platformokon előforduló, járványszerűen elharapódzó, nőkkel és lányokkal szembeni erőszak ellen.
"Ausztrália miniszterelnökeként, hasonlóan a többi, nyilvános szerepet vállaló nőhöz, rendszeresen kapok szexista és gusztustalan tartalmat, többek közt pornográf karikatúrákat is" - mondta a BBC-nek Julia Gillard volt ausztrál miniszterelnök, aki szintén csatlakozott az aláírók sorához. Hozzátette, hogy "dühössé és csalódottá teszi, hogy a nőknek még mindig ilyen típusú bántalmazással kell szembenézniük".
A levelet a Facebook, a Google, a TikTok és a Twitter vezetőinek címezték, és arra kérték őket, hogy "sürgősen helyezzék előtérbe a nők biztonságát a platformjaikon". A közösségi média vezetői válaszul kijelentették, hogy elkötelezik magukat a visszaélések bejelentésével kapcsolatos rendszerek fejlesztése mellett, és nagyobb gondot fordítanak majd arra, hogy szűrjék, amit a felhasználók láthatnak, illetve azt is, hogy kik léphetnek a nőkkel online kapcsolatba.
„Az internet a 21. század legfőbb kommunikációs tere. Itt zajlanak a nyilvános viták, itt épülnek a közösségek, és ez a platform az, ahol termékeket lehet értékesíteni és márkát építeni”- áll a levélben. „De az online bántalmazás mértékének növekedése azt jelenti, hogy ezek a digitális terek túl sok nő számára nem biztonságosak már. Ez a tendencia fenyegetést jelent a nemek közötti egyenlőség terén elért haladásra.”
Az egyre növekvő problémára a World Wide Web Foundation egyéves kampánya hívta fel a figyelmet, ahol a szervezet szakértőkkel és nőkkel konzultált, mert felismerte a a nők elleni erőszak és zaklatás széleskörű, online térben való terjedését. A szervezet egyik vezetőjének, Azmina Dhrodia munkájának eredménye a nyílt levél is, melyhez fontos politikai szerepet betöltő közszereplők százai csatlakoztak aláírásukkal.
A levélben egyénként rámutattak a The Economist Intelligence Unit kutatására, amelyet több mint 4000 felnőtt nő körében végeztek, 51 országban, 2020-ban. A vizsgálat szerint a megkérdezettek 38% -ának közvetlen tapasztalata van az online megfélemlítéssel kapcsolatban. A tanulmány emellett azt is hangsúlyozza, hogy az interneten keresztül folytatott bántalmazás még nagyobb arányban forul elő a marginalizált csoportok, valamint a fekete, ázsiai, latin-amerikai és vegyes származású nők esetében.
A WWWF kijelentette: nyomon fogja követni a technológiai nagyvállalatok tevékenységét az általuk vállalt kötelezettségekkel kapcsolatban, és évente beszámol majd az elért eredményekről, hogy ezáltal is támogassa a nők küzdelmét.
Forrás: Vogue
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!