Túl magabiztos, vagy nárcisztikus? Most eláruljuk, honnan lehet felismerni.
Természetesen sokakkal előfordul életükben legalább egyszer, hogy egy olyan munkahelyre kerülnek, ahol nem sikerül jó viszonyt kialakítaniuk a főnökükkel. Teljesen más tészta azonban, ha két ellentétes személyiség nem tudja megtalálni az összhangot, vagy ha egy nárcisztikus a főnökünk. A nárcisztikusok nem jó vezetők és sokszor úgy éreztetik a beosztottjaikkal, mintha ott sem lennének. Mutatjuk, azt a 9 jelet, amiből felismerhető, ha egy nárcisztikus főnökkel van dolgod.
A nárcisztikus főnökök az alkalmazottakra bábként tekintenek, akiknek mindig kérdés nélkül követniük kell a parancsaikat. Mondhatnak olyan dolgokat, mint például: „Azt akarom, hogy ezt tedd, mert én mondtam neked”.
Mindig nekik kell lenniük a rivaldafényben. Elveszik más emberektől a sikert. Nem számít, ha valaki más tett valami nagyszerűt, mindig ők kerülnek a középpontba. Ha nem kapják vissza időben a figyelmet, bizony nagyon idegesek lehetnek.
Legalábbis szerintük. A nárcisztikus emberekre alapjáraton igaz, hogy nem viselik el, ha nem nekik van igazuk, de a vezető beosztásúaknál ez még inkább megmutatkozik. Abban a pillanatban, hogy valaki szembeszáll a nárcisztikussal rögtön agresszívá és védekezővé válnak.
Bár mindig hasznos tanulni más vezetőktől, és megpróbálni megérteni, mi teszi őket sikeressé, önmagunk másokkal való összehasonlítása veszélyes terület. Azok a nárcisztikus személyek, akik állandóan kifelé nézegetnek, hogy a teljesítményük, milyen másokéhoz képest csak egyre kevésbé lesznek magabiztosak. Ez senkinek sem lesz jó hosszútávon a munkahelyen.
Sok esetben a nárcisztikusok nagyon önelégült emberek, akik azt hiszik, mindent tudnak, és hogy az ő véleményük fontosabb, mint a körülöttük lévőké. A nárcisztikus főnökök általán csak magukról beszélnek és jóval kevesebbszer használják a „mi” és a „csapat” szavakat különösen, amikor a sikerekről számolnak be.
A nárcisztikusok nem szeretik, ha határokat szabnak nekik, ezért hajlamosak figyelmen kívül hagyni másokét. Emellett figyelmen kívül hagyhatják az adatvédelmi jogokat is. Ha valaki olyannak dolgozol, aki folyamatosan behatol az irodába, vagy olyan kérdéseket tesz fel, ami nem az ő dolga, az is egy intő jel lehet.
A nárcisztikus főnök ki nem állhatja, ha valaki más ért el sikereket és azért nem ő kapja a dicséretet. Szóval, abban a pillanatban, amikor úgy látják, hogy nincs meg a lebukás veszélye, gyakran mások sikerét a sajátjukként könyvelik és mesélik el.
A nárcisztikust gyakran úgy írják le, mint aki okosabbnak hiszi magát mindenkinél, de ez nem ilyen egyszerű. Valójában egy nárcisztikus nem bízik intelligenciájában – kisebbrendűségi komplexusa van, és nehezen fogadja el mások véleményét, ha az nem igazodik a sajátjához.
A nárcisztikusok az építő jellegű kritikát sem tolerálják. Ha a kollégák esetleg több problémát is jeleznek a nárcisztikus főnöküknek, szinte biztosra vehető, hogy nem tudja belátni, hogy esetleg másoknak is lehet igaza.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!