Az érzelmi intelligenciát nem lehet egy rövid teszttel felmérni, ám vannak olyan árulkodó jelek, amelyek azonnal megmutatják, hogy valakinek alacsony, vagy éppen magas.
Az EQ, vagyis az érzelmi intelligencia sokak szerint fontosabb mint az IQ. Akinek pedig ez alacsony, az sokszor saját magát buktatja le. Lássuk, melyek azok a viselkedési minták, szokások, amelyek megmutatják, ha valakinek alacsony az érzelmi intelligenciája.
Az alacsony érzelmi intelligenciájú ember képtelen beismerni azt, hogy hibázott valamiben. Amikor minden jel erre utal, és mindenki számára egyértelmű, hogy nem jól cselekedett, még akkor is ragaszkodik ahhoz, hogy a dolgok nem rajta múltak. Ilyenkor megpróbálja addig vissza göngyölíteni a múlt eseményeit, ameddig be nem bizonyítja, hogy ugyan ebben a helyzetben ő hibázott, ez csak válaszreakció volt mások negatív lépéseire.
Nem csupán másokat hibáztatnak az alacsony EQ-val rendelkező emberek, de ha őket éri bármilyen negatív kritika, szinte pillanatok alatt megsértődnek. Képtelenek beismerni azt, hogy valamit elrontottak, ha pedig valaki erre világít rá, abból azonnal ellenség lesz. Lehetetlen számukra megmagyarázni, hogy aki igazán szeret, az nem csupán dicsér, hanem azt is elmondja, ha rossz döntést hoz az ember, vagy helytelenül cselekszik.
A másik kettő jellemzőből szinte automatikusan következik az, hogy az alacsony érzelmi intelligenciával rendelkező emberek szinte minden helyzetben azt gondolják, hogy nekik kivétel nélkül mindig igazuk van. Általában nem nyitottak mások megjegyzéseire, véleményére, elgondolásaira, mert mélyen meg vannak győződve arról, hogy csak az a helyes, amit ők állítanak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!