Így ismerhetjük fel az érzelmileg magabiztos embereket.
Egy harvardi professzor azt állítja, hogy három konkrét mondat használata különösen nagy érzelmi magabiztosságra utal. Ha ezeket beépíted a mindennapjaidba, akkor sokkal nagyobb sikered lehet mások szemében, és nem fognak bepróbálkozni, hogy átlépjék azokat a bizonyos határokat. Fontos kiemelni, hogy ez a tulajdonság elengedhetetlen ahhoz, hogy ne mások irányítsanak minket.
Az érzelmileg biztonságos emberek egyik legszembetűnőbb jellemzője, hogy jól artikulálják magukat. Gondosan megválasztják mit válaszolnak bizonyos szituációkban, és nem impulzívak a reakcióikban. Hozzá lehet tenni azt is, hogy azért kérsz időt, mert később nem szeretnéd megbánni a döntésedet.
Azok, akik érzelmileg magabiztosak nem félnek nemet mondani. Tudják, hogyan húzzanak határokat. Tisztában vannak azzal, hogy saját erkölcsi elveik, szükségleteik és vágyaik alapján mit tesznek és mit nem. Nem kell szégyellned magad azért, ha valamit nem tudsz vagy akarsz bevállalni, megcsinálni.
Azok az emberek, akik érzelmileg magabiztosak mindig tisztelettudóan közlik az igényeiket. Ez azt jelenti, hogy kimondják, mit éreznek, ha valaki rosszul bánik velük. Ha úgy érzik, hogy a határaikat megsértik, lépéseket tesznek a változtatás érdekében.
Szoktad azt mondani bármire is, hogy „ez fontos nekem”? A szilárd hitrendszer kulcsfontosságú az érzelmi biztonsághoz, mert ez irányítja döntéseinket. Ha egy érték sérül, az érzelmileg biztonságos emberek képesek állást foglalni amellett, amit erkölcsösnek és igazságosnak tartanak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!