Ijesztő rémmeséket és érzékeny drámákat ajánlunk az új Carrie apropóján
A fiatal és kísérteties külsejű Sissy Spacek tragédiája Brian De Palma rendezésében, hála az erős színészi alakításnak és az erős vizualitásnak, örökre belénk égett. No és persze a kiváló alapanyagnak köszönhetően: a történet egy tinédzser lányról szól, akiből vallásos anyja és az iskolatársai zaklatása miatt előtörnek telekinetikus képességei, és tragédiába torkollik a szalagavató bál. A 2013-as változatban Julianne Moore és a már most komoly filmes múlttal rendelkező, tizenhat éves Chloe Grace Moretz anya-lánya párosát láthatjuk, melyet A fiúk nem sírnak rendezőnője, Kimberly Peirce jegyez, és bizony egy női rendező egészen máshogyan mutatja be a klasszikussá vált történetet.
Stephen King neve egybeforrt az ijesztgetés minden létező műfajával, de viszonylag kevesen tudják, milyen nagyszerű drámák is készültek novellái és regényei alapján. Itt van mindjárt A remény rabjai (1994), mely az IMDB, a legnagyobb online filmes adatbázis szavazói szerint minden idők legjobb filmje, 10-ből 9,3 ponttal. A film két férfi évtizedeken át tartó barátságát mutatja be, kezdve egyikük (téves) bebörtönzésével. Frank Darabont rendező ezen kívül több King történetet is feldolgozott még, például a Halálsoront vagy A ködöt.
Maga az író az Állj mellém!-et tartja a legjobb feldolgozásnak művei közül. Az 1986-os film négy kisfiúról szól, akik egy ismerős gyerek halála után elindulnak megkeresni a testet. Nincsen semmi igazán félelmetes vagy természetfeletti a történetben, sokkal inkább szól a barátságról, és nagyon érzékenyen, pontosan mutatja be, hogyan gondolkoznak a tizenéveik elején járó gyerekek. Érdemes a színészeket is megemlíteni, a gyerek River Phoenix és Jerry O’Connell mellett a kamasz Kiefer Sutherland is feltűnik a filmben.
A 2007-es A köd szintén novellaadaptáció, itthon csak a televízióban láthattuk és főleg sorozatszínészek szerepelnek benne, például a The Walking Deadből ismert Laurie Holden. Ennek ellenére nagyon erős atmoszférát teremt a film, a lezárást leszámítva pontosan követi az eredeti novella történetét. Egy amerikai kisvárosra fokozatosan tejfehér köd ereszkedik, apa és kisfia egy szupermarketben ragadnak több helyi lakossal együtt, és nem csupán a ködben rejtőző veszélyes lényektől kell tartaniuk, hanem a pániktól megtébolyodott emberektől is.
Egy népszerű regényíró balesetet szenved a Tortúra című 1990-es thriller kezdő képsorain, egy fanatikus rajongója talál rá és kezdi ápolni, ám ahogyan gyógyul a férfi, egyre kevésbé érzi magát biztonságban a magányos nő mellett. E két szereplőn kívül nem is nagyon találkozunk mással a regényben és a filmben sem, mégis olyan feszültséggel teli, hogy nehéz elfelejteni. Ehhez társul még Kathy Bates eszelős, Oscar-díjas alakítása.
A Ragyogás talán a legismertebb történet, akár a regényt, akár Stanley Kubrick 1980-as feldolgozását nézzük. Bár az író híresen nem kedveli Kubrick verzióját, filmes erényei vitathatatlanok, akár látványvilágát nézzük, akár azt, hogy több mint három évtizeddel a premier után megnézve még mindig vérfagyasztóan félelmetes. Jack Nicholson pedig első osztályú alakítást nyújt az alkoholista, szépen lassan megőrülő gondnok szerepében.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!