Nagyon ajánljuk Szimler Bálint és Rév Marcell új filmjét, a Balaton Methodot
A tény, hogy a Balaton Methodban szereplő zenekarok mindegyike teljesen ingyen vállalta szereplést, hogy a stáb fiatal filmesekből áll, és, hogy az alaptőke közösségi finanszírozásból, a projekttel szimpatizáló internetezők adományából tevődött össze, bájos részletei csupán a film létrejöttének, de a végeredmény szempontjából teljesen lényegtelenek. A Balaton Method ugyanis úgy nagyszerű, ahogy van. Az alapötlet Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr fejében született meg még a Kodály Method elnevezésű programjuk idején, amikor magyar zenekaroknak készítettek rendhagyó zenés videókat. Ezt az elgondolást vitték tovább a Balaton Methodba, amiben összesen 17, általuk választott zenekarral forgattak. Az eredmény egy egész estés road movie és egy zenés dokumentumfilm keveréke a Balaton körül. A filmet március elején mutatták be az Akvárium Klubban; az érdeklődést jól jelzi, hogy a jegyeket szinte azonnal elkapkodták.
A film első perceiben vízibiciklik siklanak be a képbe, hátukon az Elefánt zenekarral és Bordahajtogató című dalukkal, én pedig hálát adtam a minket körülvevő sötétségnek. A film hátralevő részében ugyanis van mi elrejtse a gyermeki, meghatott tekintetemet. A legtöbbünknek ugyanis jelent valamit a Balaton és ettől működik olyan jól ez a film.
Legyen az egy lassú és céltalan nyári nap a parton, ahol a Fran Palermo zenekar sétál végig zenélve a naptól tompa fürdőzők között. Egy fehérre meszelt református templom a Balaton parton, ahol Pap Szabi karcos hangja csendül fel egy gospelkórus kíséretében. Egy haverokkal átbulizott este a nyaraló teraszán, ahol a Quimbyt hallhatjuk zenélni. Vagy akár a nyári üdülőtáborokból jól ismert menza és a menzai kellékek hada, amikkel végigcsörömpölve a Punnany Massif adja elő, a külön erre a célra megírt Részletek című számát.
A filmben szereplő zenekarokat - amelyek között egyaránt szerepelnek híres és kevésbé ismert zenekarok is – az alkotók szubjektív módon választották ki a magyar könnyűzenei életből, ezért a film nem tekinthető teljes egészében dokumentációnak napjaink magyar könnyűzenéjéről. Mégis egy eleven és szerethető emlék magyar zenékkel, és arról, hogy mit jelent számunkra otthon és a Balatonon lenni.
A film március 26-tól látható a budapesti mozikban, hamarosan pedig az ország több más városában is bemutatják. Vetítési és egyéb infók:
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!