Töltsd igazi filmklasszikusokkal az estét!
A pénteki barátnő (1940)
A klasszikus fekete-fehér romantikus komédia tekinthető a műfaj egyik megalapozójának. A kor kedvence, Cary Grant alakítja Walter Burns-t, a The Morning Post szerkesztőjét, aki miután meghallja, hogy sztárriporter exfelesége újra akar házasodni, mindent bevet, hogy meghiúsítsa a tervet, egy utolsó nagy sztorit kérve még tőle. Grant méltó partnere a csípős nyelvű Hildy Johnsont alakító Rosalind Russel.
Találkozzunk St. Louis-ban (1944)
Az 1904-ben játszódó történetet azoknak ajánljuk, aki még nincs teljesen túl a karácsonyon, ugyanis a film csúcspontja akkor játszódik - ebben a filmben hallhatta először a közönség az egyik legismertebb karácsonyi dalt, a Have Yourself A Merry Little Christmas-t (melynek egyik feldolgozását mi is rátettünk a karácsonyi válogatásunkra). Judy Garland énekli kishúgának elkeseredésében, hogy családjuk a hőn szeretett St. Louis-ból New Yorkba költözik. Az egyébként vidám hangulatú filmben többször is dalra fakadnak a szereplők, de olyan bájjal, hogy képtelenség ellenállni neki.
Hátsó ablak (1954)
Alfred Hitchcock egyik kritikailag a leginkább egekbe magasztalt filmje, melyért a rendezőt Oscar-díjra is jelölték. A feszült thriller egy lábatört fotós (James Stewart) története, aki a nyári forróságban jobb szórakozás híján figyelni kezdi szomszédait a nyitott ablakokon keresztül, mígnem gyilkosság jeleire bukkan egyikük lakásában. Grace Kelly alakítja a fotós jómódú barátnőjét, és már azért megérné megnézni a filmet, ahogyan a meseszép kosztümökben jár-kel a lakásban, de a játéka is remek. A legenda szerint a két főszereplő románcát Robert Capa és Ingrid Bergman kapcsolata inspirálta.
Óriás (1956)
Egy egész délutánt kell szánni a több mint háromórás eposzra, mely egy texasi farmon élő család és környeztük életét meséli el. A feleség szerepében az elragadó Elizabeth Taylort, míg a lázadó kívülálló archetípusaként James Deant láthatjuk. Dean olyannyira azonosult Jett Rink karakterével, hogy a forgatáson kívül is a kosztümében maradt, azon a végzetes napon is azt viselte, amikor autóbalesetben életét vesztette.
Kallódó emberek (1961)
Arthur Miller írta a dráma forgatókönyvét, mely egy frissen elvált nő (Marilyn Monroe) és egy öregedő cowboy (Clark Gable) szerelméről szól. Bár a mozikban nem volt különösen népszerű, a kritikusok nagyra értékelték a forgatókönyvet és a színészek alakítását is. Clark Gable állítólag azt mondta Millernek, hogy ez volt a legjobb film, amiben szerepelt és az egyetlen alkalom, amikor képes volt játszani. Ez a film lett végül Gable és Monroe utolsó befejezett filmje is, a színész a forgatás befejezése után pár héttel szívinfarktust kapott, míg a színésznő a következő év nyarán hunyt el.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!