Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Ajánló

Ezt a magyar dokumentumfilmet mindenkinek látnia kell

2024. október 21.

2 perc olvasás

ELLE

dokumentumfilm rubi anna az életed nélkülem
Ezt a magyar dokumentumfilmet mindenkinek látnia kell
© A képen Rubi Anna látható

Az életed nélkülem Emberi Jogi díjat nyert a Szarajevói Filmfesztiválon. 


Rubi Anna dokumentumfilmjének premierje november 7-én lesz a Verzió Filmvesztiválon a Toldi moziban este 6-kor, illetve ezen a napon fog felkerülni az RTL+ Prémiumra is. Egy megrázó alkotás az otthonápolásról, ami arra keresi a választ, hogy mi történik a fogyatékkal élő gyerekkel, ha az őt ápoló szülő meghal. Az életed nélkülem az a film, amiből mindenki tanulhat.

Erről szól a történet

Mi történik majd a fogyatékkal élő gyerekemmel, ha én már nem leszek? A film főszereplője, Magdi egyre többször teszi fel magának ezt a kérdést. Több mint 40 éve ápolja otthon súlyos fogyatékkal élő fiát, Ferit, hogy megóvja az állami ellátórendszer embertelen körülményeitől. De ahogy idősödik, kénytelen belátni, hogy ezt már sokáig nem fogja bírni. Magdi összefog öt hasonló helyzetben lévő nővel, és az eltökélt anyukák pert indítanak a magyar állam ellen, hogy megépüljön az a régóta ígért, kisméretű lakóotthon, ahol a gyerekeik emberhez méltó körülmények között élhetnek majd, amikor ők már nem lesznek. “Az életed nélkülem” ezeknek a nőknek a története, akiket a közös harc egy összetartó közösséggé kovácsol össze.

A főszereplők Schilling Magdolna, Hajzók Ferenc, Horváth Ildikó, Miholina Máté és Miholina Márton. Forgatókönyvíróként és producerként közreműködik Szentpéteri Áron is. A film koproducerei  Cseke Eszter és S. Takács András, az On the Spot alkotói. Az életed nélkülem magyar-svéd koprodukcióban készült. 

Ezt kell tudni a film rendezőjéről, Rubi Annáról

Rubi Anna 1988-ban született Egerben. Táncművészként kezdte pályafutását, majd a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME) média designt, és a Zürichi Képzőművészeti Egyetemen Transzdiszciplináris művészeteket tanult. 2015-ben web-dokumentumfilmet forgatott addis ababai urbanizáció és köztéri művészet viszonyáról ‘Új virág’ címmel. ‘A birodalom utolsó napja’ című rövidfilmje 2017-ben debütált a Raindance Filmfesztiválon.

A 2017-2022 közötti időszakban a Társaság a Szabadságjogokért munkatársaként főként fogyatékkal élő közösségekkel, aktivistákkal dolgozott rövid dokumentumfilmeken és kampányokon. ‘Az életed nélkülem’ az első egész estés munkája, amit 2024 augusztusában a Szarajevói Filmfesztiválon mutatták be, ahol a film elnyerte dokumentumfilmes versenyszekció Emberi Jogi díját.

Rubi Anna és Szentpéteri Áron a Szarajevói Filmfesztiválon.

 

 

Neked ajánljuk

Figyelem

Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!

Még nem múltam el 18 éves