Modern mese azokról, akik segítettek Kamalának felfedezni a szupererejét és válóra váltani az álmait.
Nő, ázsiai-amerikai származású és az Egyesült Államok alelnöke. Mielőtt Kamala Harris megérkezett a Fehér Házba, sosem gondoltuk volna, hogy ezt a három szót egyszer ugyanabban a mondatban, együtt olvashatjuk, annyira sok akadályt és sztereotípiát kellett az oaklandi jogásznak legyőznie, hogy Joe Biden jobbkezévé válhasson. Kamala, akit sokan a megváltás szimbólumának tartanak, több tucat gyermek szemében vált szuperhőssé, akik mindennap írnak neki. Az alelnök pedig úgy döntött, Superheroes Are Everywhere című könyvét ennek a nagyon fiatal rajongótábornak ajánlja, akik követik a cselekedeteit, és rajzokkal, levelekkel bátorítják őt.
A könyv 2019-ben jelent meg az USA-ban, még mielőtt Joe Biden megnyerte a választásokat, és majdnem két év elteltével a New York Times bestseller listájának élére ugrott. A New York Post által közzétett álhírnek köszönhetően – mely szerint az adófizetők pénzéből vásároltak példányokat, hogy azokat aztán a Mexikóból érkező bevándorlók gyerekeinek készített üdvözlőcsomagokba tegyék, és amelyet a Washington Post azonnal megcáfolt – az egyik legkeresettebb könyv lett az amerikai könyvesboltokban.
Kamala meséiben közvetlenül a fiatal olvasókat szólítja meg, és megpróbálja elmondani, mit jelent szuperhősnek lenni, és hogyan ismerhetjük fel őket a saját életünkben. „Gyorsabbak, mint egy rakéta! Erősebbek, mint a hullámzás a viharban! Bátrabbak, mint egy oroszlán! A szuperhősök a körülményektől függetlenül jobb hellyé teszik a világot. Ha probléma merül fel, mindig a megfelelő időben érkeznek – magyarázza a szerző az előszóban. – Kicsi koromban biztos voltam benne, hogy a szuperhősök mindenhol ott vannak, a hétköznapi emberekkel keveredve, készen arra, hogy villámgyorsan jót tegyenek, ha kell. Elhatároztam, hogy megtalálom őket, ezért az otthonomhoz legközelebb kezdtem a szuperhősvadászatot.”
Története tehát otthon kezdődik, ami felidézi különleges kapcsolatát édesanyjával, Shyamala Gopalan indiai onkológus és kutatóval, aki az USA-ba emigrált, hogy vagyonra tegyen szert, aki mindig bátorította őt, és aki mellett „szeretetben, biztonságban és erősnek” érezte magát. „Hitt bennem, és ez segített meggyőzni magam, hogy bármit megtehetek.” Különleges szerep jutott továbbá a nővérének, Mayának, akivel Kamala minden életcélját megosztotta, és akire mindig számíthatott, valamint az apjának, Donaldnak is, aki bátorságra nevelte.
A Mechal Renee Roe által illusztrált oldalak között a szerző személyes fotói is megtalálhatók, amelyeken tanáraival vagy gyerekkori barátaival látható, továbbá nagyszülei mellett, akik Indiában és Jamaicában a leggyengébbek jogaiért harcoltak. Hálás ezeknek az embereknek a szeretetéért, nekik „sikerült egy kicsit boldogabbá tenni a körülöttük lévő embereket, és egy kicsit jobbá a körülöttük lévő világot”.
Kamala azokon keresztül követi nyomon életének legfontosabb állomásait, akik segítettek felfedezni a szuperképességeit és valóra váltani az álmait. Mert nincs szükségünk köpenyre ahhoz, hogy szuperhősök legyünk. Az alelnök szavaival élve: akkor hozzuk a legjobb formánkat, amikor a leginkább önmagunk vagyunk.
Forrás: Elle
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!