Az idei Met-gála témáját Susan Sontag egyik esszéje ihlette
Andrew Bolton, a Costume Institute kurátora tűzte ki az esemény témáját, amely Susan Sontag: Notes on ‘Camp’ című, 1964-ben megjelent esszéje volt.
Az írás szerint a camp „olyan felfogás, melynek lényege a természetellenes szeretetében rejlik: a művészi és túlzó dolgokéban”.
A szó először XIV. Lajos idejében jelent meg, és egyfajta színházi kosztümöt, karaktert jelentett. A viktoriánius Angliában pedig a queer szubkultúrához kapcsolódott, a „campish” olyan férfire is utalt, aki nőnek öltözve jelent meg. Oscar Wilde-nál a „camp” mint főnév már egyet jelentett a túlzottan kifejező gesztusokkal és viselkedéssel. A Susan Sontag esszé igazából ebből indult ki. „Valami, ami nagy akar lenni, de aztán túl messze megy” – írja Sontag.
Az idei gálán különösen jól fogták meg a hírességek a témát, és mindenki igazán kitett magáért, hogy nagyon „camp” legyen. És, pont mivel a fogalom ilyen megfoghatatlan, mindenki a maga módján értelmezte azt. A Met-gála tanulságai alapján itt van, mi az, ami igazán „camp”!
Készülj szétesve, készülj fel a szétesésre! Gyere extra szemgolyókkal, fejekkel, fogsorral. Az amerikai egészségügyi ellátórendszert tekintve, ez nem is olyan nagy hülyeség.
Cara Delevingne Ezra Miller Jared LetoLena Dunham és Jemima Kirke Christopher Kane-ben, Bette Midler és a lánya, Sophie von Haselberg, a Jenner lányok. Az Olsen ikrek már önmagukban is camp-ek, hát még vintage Chanelben!
Túlzás? Mindenki a nők jogaiért és a normális orvosi ellátásért küzd, szóval.. Cardi B. Thom Browne tervezővel karöltve terítette elénk ezt a bíbor csodát.
Kim Kardashian kezdte a sort, amikor a 2013-mas Met-gálán szófának öltözött. Idén képkeretek, csillárok és üvegek jelentek meg a pink szőnyegen. És, mindenki, aki tollakba borulva jelent meg (32 ilyen vendéget számoltunk össze), készen állt, hogy letörölje a port.
Joanne Collins és Naomi CampbellTiffany Haddish egy adag sült csirkével jelent meg: „Nincs elég ennivaló!” – mondta. „Úgyhogy hoztam egy kis csirkét a táskámban”. Fontos kérdés: vajon szószt is hozott magával?
Konklúzió: A camp lényegében túlzás, ami szándékosan mutatja be a dolgokat elnagyolva. Susan Sontag szavaival élve a camp „önmagát tudatosan felvállaló giccs.“ Legyen szó hatalmas tollakról, hét szemről vagy Disney hercegnő estélyikről, a lényeg: minél extrább, annál jobb!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!