Az együttes könyvet jelentet meg és maratoni programmal készül a Sziget Fesztiválra
Négy fejezetben mintegy másfél éves interjúsorozat lenyomata, sok-sok képpel, hat ember - Kiss Tibor, Varga Lívius, Balanyi Szilárd, Gerdesics Ferenc, Kárpáti Dódi és Mikuli Ferenc - közös történetéről. A Bookline Kiadó gondozásában megjelenő, Miklya Anna és Dömötör Endre tollából született regényszerű könyvet először a Sziget Fesztiválon veheti kezébe a közönség. A rövid portrék megannyi emlékkel keverednek, szép pillanatokat és leküzdött akadályokat felsorakoztatva. Emellett 13 diszkográfiát és egy 32 oldalas színes képmellékletet pörgethet végig az olvasó, a könyv minket is bevon azokba a hangulatokba, melyek a zenekar elmúlt 22 évét jellemezték.
„Nekem nagyon sok zenekaros könyvvel az volt a bajom, hogy az első 50 oldalt át kellett lapozni, amíg a főhős kimászókázza meg csattogólepkézi magát, bemutatja az összes rokonát és ismerősét, és csak utána kezdődött az, ami engem érdekelt. Ebben nincs ilyen, ez sokkal költőibb, egy emberi kalandra is sokkal inkább jellemző ez a fajta megjelenítés" – mondta a könyvről az együttes egyik frontembere, Kiss Tibor.
„Örülök neki, hogy megjelenik ez a könyv, extra heteket, sőt hónapokat töltöttünk ezzel és ebben is voltak élharcosok, mint például Tibi, aki nem véletlenül mondja, hogy többször nem akarja elolvasni a könyvet, mert már kívülről tudja. Majd amikor olvasom, valószínűleg én is vissza fogok repülni az időben. Nekem is jó lesz emlékezni, pedig egy részére magam is emlékszem, de a többiek memóriájával kiegészítve teljesebb képet kapunk az elmúlt 22 évről. És ugyebár a puding próbája az evés, ami nem az én olvasásomat jelenti, hanem azt, hogy mit szól majd hozzá a közönség” – tette hozzá Varga Livius perkás-vokálos.
A könyv először a Szigeten lesz kapható, és azok, akik elővételben veszik meg a belépőt, a bolti árnál jóval kedvezőbb áron juthatnak hozzá. A fesztivál főszervezője, Gerendai Károly elmondta, hogy az esemény nulladik napja azért is különleges lesz, mert egy régóta vágyott törekvésük valósul meg. A Quimby Csodaroszágban programon vetítésekkel, speciális világítástechnikával, installációkkal erősítik a fesztivál látványvilágát. Aznap délután 16 órától, a K-hídtól indulva elképesztő kalandban lehet részünk, hiszen külföldi zenekarokkal, színészekkel, akrobatákkal, táncosokkal, slam poetry-vel, Rájátszás-produkciókkal, valamint gyerekprogramokkal is vár minket a zenekar.
"Nem az, a kérdés, hogy mit csináljunk, hanem, az, hogy hogyan. Olyan dolgokat kell kitalálnunk, amivel mi is bővítjük a játszótereinket. Ha úgy képzelnénk el a muzsikát és a művészetet, mint egy sportot, akkor valóban jogos lenne a kérdés – hova tovább? Ha úgy képzelem el a művészetet, mint egy folyamatot, aminek része az ember, akkor ez egy egész más dolog. Ha a karrierünket nézzük, vagy a karrierünk csúcsát, beérkezettséget, akkor azokkal az elemekkel, amiket föl tudunk most sorolni, tulajdonképpen azt mondhatnánk, végeztünk, mehetünk is, viszontlátásra, Kubába nyugdíjasként vagy mit tudom én. De a művészet hihetetlen dolog: mert én jobban érzem magam, ha muzsikálok, mintha nem. Ez mind arról szól, hogy ha az ember szeret valamit az életben, akkor ez egyszerre teszi színesebbé, gazdagabbá saját maga és a körülötte élők világát, tehát csak folyamatként tudok rá tekinteni" - mondta el a sajtótájékoztató alkalmával Kiss Tibor.
„Nem tudom mi fog történni velünk, de ahogy Dódi barátom mondta egyszer: "Soha nem tudhatjuk, hogy mikor megyünk fel utoljára a színpadra". Ha tíz év múlva még játszhatunk és negyed ekkora közönségünk lesz, akkor is fogunk játszani, ha találunk inspiráló helyeket és közegeket. Ez nem kényszer: tényleg jobb így, mint nélküle” – tette hozzá Kiss Tibor.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!