Nem csak az ételekhez, de az italokhoz is jutányos áron juthatsz hozzá, tehát bőven marad pénz az élményekre.
És, hogy még inkább fokozzuk az izgalmakat, a szállás, a közlekedés és a tankolás is kifejezetten olcsó ebben az európai fővárosban.
Akármerre is mész nyaralni, még ha jó áron foglaltad is a szállást és a repülőjegyet, az ottani étkezés mindig nagyban megdobja a költségeket. Igen, még akkor is, ha többször eszel szendvicset, vagy főzöl a panzióban, de mi értelme lenne Párizsnak croissant, vagy Rómának Aperol Spritz nélkül?
Az Omio utazási platform kiderítette, hogy melyik az az európai város, ahol nem mész teljesen csődbe, ha jól akarod magad érezni. Számba vették az egytál étel, a cappuccino, valamint a helyi és importált sör átlagos árát, hogy elkészítsék a legolcsóbb helyszínek listáját. A dobogó legmagasabb fokán a koszovói főváros, Pristina végzett. Itt egy étkezés átlagosan 2000 forintba kerül, egy helyi sörért 700 forintot kell fizetni, míg egy cappucino 400 magyar forintot kóstál. Magyarország egyébként a lista nyolcadik helyén végzett.
A lista másik végén a norvég főváros, Oslo végzett, ami Európa legdrágább étel- és italvárosa. Egy étkezés átlagosan 10000 forint, egy helyi sörért nagyjából 4300 forintnyi koronát kérnek el, míg a cappuccino átszámítva kb. 1800 forintba kerül. Oslót követi a sorban Vaduz, Reykjavík, Koppenhága és Bern.
Amennyiben az ejtőzés is szempont nálad, akkor a Time Out szerint Albániát kell célba venned, aminek a tengerparti része jóval olcsóbb Olaszországnál, Görögországnál vagy Spanyolországnál, de a főváros, Tirana is nagyon baráti árakkal vár. Az éttermek és a bárok is remek ételeket és koktélokat kínálnak, és kimondottan jó áron.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!