A krónikus fáradtság súlyos következményekkel járhat.
A krónikus fáradtság szindróma egy nehezen diagnosztizálható betegség. A kialakulásának hátterében állhatnak fertőzések, az immunrendszer működésének megváltozása, a stresszhormonok szintjének zavara vagy genetikai okok is. A jó hír, hogy a tünetek közül sok csökkenthető az életmódváltással. Mutatjuk a legfontosabb jeleket, amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
A krónikus fáradtság szindrómában szenvedő embereknél gyakran jelentkezik izomfájdalom. Ha semmilyen kezelés, edzés vagy pihenés nem hoz pozitív változást, akkor elképzelhető, hogy ez a betegség áll a háttérben. Emellett pedig ehhez hozzátartozik az is, hogy az érintettek edzés után súlyos fájdalmakat éreznek.
Szinte már mindenkivel előfordult élete során, hogy hiába aludt hosszú órákat, nem sikerült kipihennie magát. A krónikus fáradtság szindrómánál ez állandó probléma. Szintén gyakori, hogy az érintettek felkelnek az éjszaka közepén vagy nehezen tudnak elaludni, de ennek hátterében azonban a stressz is állhat, amely szintén megakadályozza a pihentető alvást.
A krónikus fáradtság sokszor együtt jár a torokfájdalommal is. Az influenzaszerű tünetek gyakoriak azoknál, akik ezzel a problémával küzdenek. A fejfájás, valamint a nyirokcsomók megnagyobbodása szintén jelentkezhet, de a légszomj vagy a szabálytalan szívverés megjelenése sem meglepő. Ezek a tünetek azonban sok más betegséget is jelezhetnek, éppen ezért a diagnosztizálásra sokszor csak évek múlva kerül sor.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!