Te milyen gyakran tisztítod ezeket a konyhai eszközöket?
A konyha legpiszkosabb részei azok a helyek, amiket a leggyakrabban használunk. Azonban néhány fontos konyhai eszköz könnyen a baktériumok táptalajává válhat, ha nem tartjuk őket tisztán. Most mutatjuk, mire kell figyelni.
A vágódeszkák megtisztítása rendkívül fontos, valamint az élettartalmuk is attól függ, hogyan tartják karban őket. A műanyag vágódeszka a mosogatógépbe is betehető, de ha a fa vagy bambusz modell mellett tetted le a voksodat, akkor tisztítsd meg forró vízzel és mosogatószerrel minden egyes használat után.
Mivel a szivacsok sok szennyeződéssel és baktériummal érintkeznek, gyorsan és gyakran beszennyeződnek. Tisztítsd meg naponta a szivacsokat úgy, hogy bedobod őket a mikrohullámú sütőbe vagy a mosogatógépbe, hogy segítsenek elpusztítani a baktériumokat. A szivacs fertőtlenítéséhez 3/4 csésze fehérítőt is használhatsz, 5 percig kell áztatni, majd alaposan leöblíteni meleg vízben. Fontos tudni, hogy egyetlen szivacs sem tart ki örökké, érdemes havonta cserélni.
A beépített szűrővel ellátott vízkancsó használata egyszerű és olcsó módja az ivóvíz minőségének javítására. De emlékszel, mikor cserélted utoljára a kancsó szűrőjét? Ha nem tartod be a gyártó cserére vonatkozó ajánlásait, a szűrő nem fogja tudni ellátni a feladatát. Mikor kell cserélni? A konkrét javaslatokat a kézikönyvben találod, de a legtöbb szűrőt 2-6 havonta kell cserélni.
Az újrafelhasználható vizes palackok jó befektetést jelentenek. Ráadásul megfelelő karbantartás mellett évekig kitartanak. Általános szabály, hogy a kulacsot minden nap ki kell mosni. Ügyelj a könnyen kihagyható területekre, például a szájrészre, és fektesse be egy hosszúkás palacktisztító kefébe, amely segít elérni az alját.
Innen kerülhet a legtöbb baktérium az ember kezére. Az egészséged érdekében érdemes naponta cserélni a mosogatórongyokat és a törölközőket, hogy távol tartsd a baktériumokat. A nagyon piszkos konyharuhákat külön mosd ki forró vízben, és cseréld ki, ha elszakadnak vagy erősen foltosak.
Ha legközelebb kitakarítasz, szánj időt a fűszertartókra is. A régi fűszerekkel való főzés valószínűleg nem árt, de kevésbé ízletessé teheti az ételt. Amikor új fűszereket vásárolsz, írd rá a vásárlás dátumát egy szalagra, és ragaszd rá a tartóra, mert így tudni fogod, hogy hány hónapos. Nincs kőbe vésett szabály, hogy mikor kell cserélni, de az egészségünk érdekében olykor-olykor érdemes takarítani és eldobni azt, amit nem használunk.
Mindannyian ismerünk valakit, aki éveken át szereti újrafelhasználni a régi joghurttartókat. Azonban ezeknek a felhasználása egy idő után nem a legjobb ötlet, ugyanis idővel a műanyag lebomlik, így a vegyszerek beszivárognak az ételbe. Érdemes minden használat után figyelni a kopás jeleire. Az elszíneződött, megrepedt dobozokat ki kell dobni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!