Adott a mesebeli Leányfalu és egy egykor szebb napokat látott, 70-es évekbeli nyaralóház. És adott egy belsőépítész, aki rögtön felismeri az épület fantasztikus adottságait, a benne rejlő lehetőséget, mi több: beleszeret és minden kreativitásával, na és mid-century designdarabokkal megtölti játékos vidámsággal.
A Duna mentén szinte gyöngysorként húzódnak a csendes kisvárosok, köztük Leányfalu. Nem csoda, hogy rengeteg nyaralóház épült itt már a 70-es években is tökéletes pihenést és feltöltődést ígérve. Lefkovits Lantos Linda belsőépítész, formatervező designer épp egy ilyen nyaralóépületbe szeretett bele. Habár a ház akkor még igen elhanyagolt állapotban állt a domboldalon, mégis: „Érezni lehetett, hogy ezt a házat szerette az előző tulajdonosa” – meséli Linda.
A találkozást teljes műszaki és esztétikai átalakítás követte, megőrizve az épület jellegzetes formáját, az enteriőrt pedig természetesen maga Linda tervezte meg. A ház két különálló egységgel állt a lankás telken, amelyeket egyesítettek, így született meg a 80 négyzetméteres, szinte egyterű nyaralóház. Kívül a hagyományos terméskőhöz friss és modern stílus társult, akárcsak belül, ahol gyakorlatilag minden falat lebontottak, és egy háromszintes teret alakítottak ki: a felső szinten egy fürdőszobával kombinált hálószobát, a középső szinten egy étkezős minikonyhát, és az alsó szinten egy napfényben fürdő, hatalmas nappalit, amelyhez jókora terasz csatlakozik.
„Egyszerű, letisztult, helytakarékos és multifunkcionális megoldások, nagy üvegfelületek és tágas terek, amelyeket játékos, vidám enteriőrökké formálhatok” – erre vágyott Linda. A tervezésnél nem egy időkapszula létrehozása volt a célja, és hogy az MCM ortodox vonalát reprodukálja, viszont elemeiben szerette volna megjeleníteni, kiemelten grafikai mintákkal kombinálva. Ezen filozófia mentén választotta a geometriát látványosan megjelenítő hidegburkolatokat és az egyedi, perforált fémlépcsőt, sőt néhány kontrasztos bútort és a nyílászárók fekete kereteit is bevonta a játékba.
Az egész enteriőr él és vibrál: a hófehér falak megteremtik az „alapragyogást”, amelyet a mid-century modern stílus égisze alatt született bútorok egészítenek ki, új korszakot nyitva a nyaralóház életében.
A shortlistet egy szakértőkből álló zsűri választotta ki, amelynek tagjai idén Szakos Andrea enteriőrtervező, a tavalyi EDIDA Év designere kategória nyertese, Dr. Horváth Judit, Iparművészeti Múzeum, Kortárs Design Gyűjtemény Főosztály főosztályvezetője, valamint Osvárt Judit, az ELLE Decoration magazin főszerkesztője.