Minden jógázónak van egy kis „szigete”, amelyre ha rálép, kiszakad a mindennapok mókuskerekéből. Azonban amilyen természetközeli maga a jóga, legalább annyira szintetikus a legtöbb jógaszőnyeg. De nem a SymbioMat™, amely gombából és növényi szálakból áll, százszázalékosan természetes (és lebomló).
Már régen nem csak Hollywoodban divatos a jógázás, egyre többen választják itthon is ezt a mozgásformát, ami már-már filozófia. Ezért aztán azon is dilemmázhatunk, hogy miért műanyag a jógamatrac, ha egy természetközelibb, jobb világra vágyunk.
Hat év hosszú idő, amit egy fiatal magyar csapat azzal töltött, hogy gomba alapú bőr- és textilalternatívákat fejleszt, amelynek idei, friss terméke a gombából és növényi szálakból álló újgenerációs jógamatrac. A SymbioMat™ kiküszöböli a jógaszőnyegek olyan általános típushibáit, mint a gyakorlatok közötti instabilitás vagy a testidegen, allergén (PVC, gumi, mikroszálas) anyagok érintkezése a bőrrel. „A gombaszövedék rengeteg mikroszkopikus elágazásból áll, ami különleges tapadást és utánozhatatlanul finom érzetet biztosít. Nincs szükség gumírozásra, az anyag nem csúszik sem a padlón, sem a tenyér alatt. Vagyis épp tökéletes arra, hogy jógamatrac legyen.” Mindeközben az a nagyszerű, hogy a SymbioMat™ százszázalékosan természetes anyagú, kizárólag mezőgazdasági melléktermékek felhasználásával készül, ezért életciklusát követően egy teljesen lebomló alternatívát kínál a jógázóknak.
A termékfejlesztés mögött álló Fraxinea céget a gombaszaporítással kísérletező Kiss Gergely és Takács Emese textiltervező, anyagfejlesztő, valamint Pad Róbert alkotja, akik a közelmúltban sikerrel zárták le közösségi finanszírozási kampányukat. Szóval most lendülnek igazán mozgásba!
A shortlistet egy szakértőkből álló zsűri választotta ki, amelynek tagjai idén Szakos Andrea enteriőrtervező, a tavalyi EDIDA Év designere kategória nyertese, Dr. Horváth Judit, Iparművészeti Múzeum, Kortárs Design Gyűjtemény Főosztály főosztályvezetője, valamint Osvárt Judit, az ELLE Decoration magazin főszerkesztője.