Úgy öltözünk majd, ahogy ők diktálnak.
2006-os diplomamunkája láttán Donatella Versace vette szárnyai alá a zseniális skót fiút. A sajtó első, fluoreszkáló bandázsruhákból álló kollekciója óta imádja Kane pimasz stílusát. Szeret újjáértelmezni páriának számító anyagokat (tükörbársony, plasztik), és a klasszikus szabászat elemeit sem fél megbolygatni. Cégében, melyet nővérével vezet, februárban a PPR 51%-os részesedést vásárolt, ami nagy lehetőség arra, hogy idővel a csoport olyan patinás luxusmárkái mellé emelkedjen, mint például a Gucci. Tavaszra díszítőelemekből kreált ruhát (lásd: masniszoknya), a különféle drága applikációkat pedig igazi gegként mintha szigszalaggal ragasztotta volna a helyükre.
Mary Katrantzou – Virtuóz mixmester
Szintén a legkísérletezőbbnek tartott brit színtéren tűnt fel, ahol athéni gyerekkor és amerikai, építészeti tanulmányok után kötött ki. Katrantzou az észbontóan színes és bonyolult digitális minták koronázatlan királynője, hiperrealista nyomatait pedig Madame Pompadourtól kezdve kínai vázákig bármi ihletheti. Kollekciói az illúzión alapulnak, legyen szó arról, hogy a minta és a szabás párosítása optikai csalódást okoz, vagy arról, hogy elhisszük, tenyérnyi méretű drágakő lóg a ruha viselőjén – miközben a való életben el sem bírná a súlyát. Legutóbb postabélyegeket manipulált úgy, hogy antik görög motívumokat idézzenek, amelyeket precíz, visszafogott formákkal kevert.
Alexander Wang – Az utca hangja
Kevés tervező dicsekedhet azzal, amivel ez a 29 éves amerikai srác: már első kollekcióját elkapkodták, és pár év alatt befutott. Kedvenc anyagai a bőr és a pamut, melyekből minimalista, de ügyes kivágásokat és sportos jegyeket hordozó ruhákat tervez, jellemzően fekete, fehér, bézs és ezüst színekben – a menő nagyvárosi nők pedig megőrülnek értük. Kritikusai szerint Wang csak tehetséges stylist és jó üzletember. Ám valamihez ezen kívül is érthet, hiszen a világ egyik legismertebb divatháza, a Balenciaga élére nevezték ki, ráadásul az élő legenda Nicolas Ghesquière helyére. Ha itt bizonyít, bérelt helye van a divat történelemkönyvében.
Erdem Moralioglu – Szokatlan újító
A török-angol tervező kilóg londoni társai közül azzal, hogy nem az őrület jegyei hatják át repertoárját. Bátran, viszont ízléssel nyúl az öltözködés olyan alapköveihez, mint a csipke vagy a virágminta. Az Erdem-stílus a visszatérő toposzok ellenére sem negédes, kollekcióiban mindig megjelenik valami váratlan elem is, ami kicsit sötétté, titokzatossá és nagyon maivá teszi ruháit. Nagy esélyes a hamarosan újrainduló Schiaparelli divatház főtervezői posztjára. Erre a szezonra minden eddiginél furcsább minta-és színkombinációkat álmodott meg: pitonbőrt ötvözött csipkével, babakéket vérnarancs virágokkal, egyúttal az ’50-es évek szabásvonalait felfrissítve.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!