Inspiráció, harmónia, egy szép tárgy és az anyagok keverése - Cécile Siméone lakberendező szerint ezek a lakberendezés alapjai.
Milyen az ideális munkaterület a számodra?
Minden az iroda nagyságától függ. A kollégáimmal egy négyméteres asztalon dolgozunk. Minden ki van rajta terítve és elérhető közelségben van. A falakat is be kell lakni, egy polcrendszer segít a rendszerezésben, és dekorálni is lehet. Szeretem, ha van valamilyen dísz, ami elvonja a figyelmet a mindennapokról.
Melyik az a stílus, amit kedvelsz és melyik az, amit nem?
Van egy korszak, amit nem szeretek: a 90-es évek. Azt hiszem, akkoriban nem voltunk túl jók a dekorálásban vagy a divatban. Kiüresedtünk. Azt javaslom, hogy ne hagyd magad befolyásolni. Másrészt más korszakok is érdekesek, például az 50-es és 70-es évek közötti időszak. Sok művész és tervező nagyszerű ötletekkel járult hozzá a dizájnhoz. Ma is inspirálódunk belőlük. Nyugodtan keverjük össze az időszakokat, tárgyakat, textúrákat, mintákat. Egy moodboard segítségével könnyen kideríthetjük, hogy mi az, ami működik és mi az, ami nem.
Mi az, ami elengedhetetlen az otthonodban?
Azt mondanám, hogy egy szép fotó vagy egy gyönyörű kép. Adjon egy erős irányt ez a dekorelem, ami alapként szolgálhat, és meghatározza a hangulatot. Stílust ad a szobának és ehhez lehet a bútorokat is igazítani.
A munkáid összhangban vannak a kor szellemével, mivel nálad az anyagok állnak a középpontban. Miből inspirálódsz?
Nagyon tetszik a wabi-sabi stílus. Elég kifinomult, de nagyon hívogató. Gyönyörű anyagokat használ, például krémszínt vagy fehér betont és könnyű, tömör fát. Ez inkább nyers fa, aminek történelme van és gyönyörű az erezete. A vászon is gyakori elem. A boltom [Simone Sisters] egyben a projektjeim laboratóriumaként is szolgál. Tele van dekoratív tárgyakkal és meleg vagy tompa színekkel. Mindig azonnal látom, hogy milyen elemek illenek össze. Különböző tervezőket próbálok ki. Itt mindig megszáll az ihlet.
Mi a rögeszméd, ha lakberendezésről van szó?
Nehéz meghatározni... Inkább a benyomás a fontos. A jelenlegi nappalimban például két hete szereltem fel az utolsó két festményt. Május óta ott lakom. Volt egy fal, amivel nem tudtam mit kezdeni, pedig minden előttem volt. De egy nap csak kitaláltam. A lakberendezéssel kapcsolatos rögeszmém az, hogy egy projektet a végéig kell, hogy vigyek, azért hogy teljes legyen a harmónia. A világítás is nagyon fontos szerepet kap a munkáimban.
Sokat beszélsz a harmóniáról és a részletekről. Hogyan viszed bele a harmóniát a projekteidbe?
Ezt a harmóniát a színválasztással és az általunk választott elemekkel érjük el. De én a saját harmóniámról beszélek, talán másnak ez mást jelent. Számomra ez az a pillanat, amikor minden egyezik, amikor minden a helyén van. Mint egy festő művén, amin dolgozik, és azt mondogatja magának, hogy még hiányzik belőle a domborzat, a fekete, a mélység. Azt tapasztaltam, hogy egy szoba berendezése ugyanígy történik. Minden számít. A vázától a festményen át a fényig, a megfelelő székig, a megfelelő arányokig: ez a kapcsolat megtalálható abban, amit az az ember alkot, aki fest, rajzol vagy főz... A harmónia a lélek az elkészült munka mögött.
Forrás: Elle
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!