Ha ezt az 5 lépést betartod, nagy esélyed van a fizetésemelésre
Kevés olyan ember van, aki magabiztosan oda mer állni a főnöke elé, majd kijelenteni, hogy úgy érzi, a munkája több pénzt ér. Pedig minél előbb sajátítod el az erről való kommunikációs készséget, annál nagyobb szívességet teszel a karrierednek. Hogyan illik fizetésemelést kérni?
Természetesen nem csupán a kommunikációs készségeken múlik az, hogy sikerrel jár-e az a munkavállaló, aki fizetésemelést kér. Ilyenkor a legjobb, ha megvizsgálod nem csupán a te munkádat, de a cég helyzetét is. Ha ugyanis éppen most bocsátottak el embereket a gazdasági nehézségek miatt, valószínűleg nem ez az ideális alkalom. Ez persze nem azt jelenti, hogy el kell engedned ezt a témát, csupán azt, hogy a siker mértékét befolyásolhatja számtalan tőled független tényező.
Lássuk, mely lépéseket érdemes betartanod, hogy megkapd a vágyott fizetésemelést!
A legtöbb vezetőnél már az is automatikus elutasítást ér, ha e-mailben keresik meg a fizetésemeléssel kapcsolatban. Ne akard a képernyő mögé bújva kitárgyalni a témát, sokkal jobban értékelik, ha őszintén, szemtől szemben elmondod a vágyaidat és problémáidat.
Semmiképpen ne érkezz adatok nélkül a megbeszélésre. Irány a Google és a LinkedIn, és derítsd ki, hogy akár a hasonló cégeknél, hasonló pozícióban milyen összegeket keresnek mások. Hidd el, ez az egyik legföldhözragadtabb, de legbiztosabb módszer is.
Ne egy ebédszünetben támadd le a főnöködet a kérdéseddel, inkább írj neki egy e-mailt, hogy szeretnél megvitatni pár dolgot a munkáddal, valamint a biztosított csomagoddal kapcsolatban. Ne írj részleteket, csupán annyit mondj, mikor és hol lenne alkalmas számára.
Ha nem csupán pénzre vágysz, hanem több felelősségre és izgalmas feladatokra, akkor ezt is tudasd a feletteseiddel. Ne követelőzz, de add a tudtukra, hogy úgy érzed, készen állsz egy új területen kipróbálni magadat, vagy feljebb lépni a ranglétrán.
Egyszerűen képben kell hogy legyél a főnököd mindennapjaival. Változékony, hogy ki mennyit tud a feletteséről, ám az biztos, hogyha kicsit nagyobb rálátásod van a mindennapjaira, akkor jobban meg tudod határozni, mikor érdemes hozzá fordulnod a kérdéseiddel.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!