A LinkedIn profilod többet mondhat ezer szónál.
Manapság a LinkedIn az egyik legfontosabb eszköz az álláskeresés során, ugyanis a toborzók és a munkaadók gyakran ezen a platformon monitorozzák az új, potenciális munkatársakat. Éppen ezért nagyon fontos, ha jelen vagy a felületen, és szeretnél is álláshoz jutni, akkor rendben legyen a profilod. Van néhány hiba, ami viszont sajnos csökkentheti az esélyeid, Catherine Fisher, a LinkedIn karrierszakértője el is mondta, melyek ezek a baklövések.
Ugyan a készségek szekció a profil végén található, de ez nem jelenti azt, hogy elhanyagolható a rész. Fisher szerint a toborzók ezt a szegmenst nézik meg a leginkább, hiszen számukra az a fontos, hogy a kiszemelt rendelkezik-e azokkal a készségekkel, amik a munka ellátásának szempontjából kulcsfontosságúak és relevánsak. Szóval, ha a készségek részt üresen vagy hiányosan hagyod, akkor nem lesz egyértelmű, hogy mihez is értesz, a toborzók pedig nemes egyszerűséggel átgörgetnek rajtad.
A profilodban szereplő tapasztalataidnak mindig naprakésznek, részletesnek és persze hitelesnek kell lenniük. Ha nem frissíted rendszeresen a munkatapasztalataid, vagy nem tünteted fel az elért eredményeid, akkor az azt a benyomást keltheti, hogy nem vagy aktív a szakmádban. Szóval mindenképpen ügyelj rá, hogy minden releváns pozid és projekted feltüntesd, főleg, akkor, ha éppen tényleg állást is keresel. Persze egyébként sem árt, ha ez a szegmens rendben van, hiszen ki tudja, milyen remek ajánlattal találhatnak meg, ha nem vagy rest kitölteni néhány sort.
A LinkedIn nemcsak egy online önéletrajz, hanem közösségi oldal is Ha nem vagy aktív – nem posztolt, nem kommentelsz, nem építed a hálózatod –, akkor kevésbé leszel látható a toborzók számára. Fisher úgy véli, az aktív részvétel, például az iparági hírek megosztása vagy a szakmai beszélgetésekben való részvétel növelheti a profilod láthatóságát és persze a hitelességét is.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!