Az arcragasztásos szépségtrükk egyre népszerűbb, de vajon tényleg működik?
Az arcragasztásos szépségtrükk rendre felbukkan a közösségi médiában, a jelek szerint pedig igencsak népszerű. Persze joggal merül fel a kérdés: tényleg hogy tartós eredményeket? Egyáltalán van bármi haszna ennek a megoldásnak? Összeállításunkban most ennek jártunk utána.
A fiatalos és feszes bőr évszázadok óta az egyik fő téma a szépség világában. Az emberek sokféle módszert alkalmaznak annak érdekében, hogy a bőrük mindig ragyogó legyen, a krémek, szérumok és egyéb alternatív megoldások világában azonban könnyű lehet elveszni. Minden módszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai, ám az utóbbi időben egyre felkapottabb az ún. arcragasztásos módszer, ami egyébként alapvetően teljesen fájdalommentes és csodás eredményeket ígér.
A módszer lényege, hogy ragasztós csíkokat, arclifting tapaszokat kell az arc bizonyos területeire ragasztani, azzal a céllal, hogy korlátozódjon az izommozgás. Az eljárás célja, hogy megakadályozza a ráncok kialakulását, valamint javítsa a bőr állapotát, megjelenését. A módszer használói úgy vélik, a csíkok helyes felhelyezésével hatással lehetnek a bőrre és feszesebbé tehetik azt.
@myfaceyogi Unlock the secret to lift your face and reduce the smile lines with TAPE! @✨🌟 #facelift #smilelines #faceyoga #antiaging #nasolabilfolds #faceyogi #faceyogiapp ♬ original sound - FaceYogi
A tapaszokat jellemzően a homlok, az arc és a szem körüli területeken szokták alkalmazni. Főleg este, lefekvés előtt teszik fel, mivel a hatások állítólag jobban észrevehetők ha a csíkok egész éjjel fent vannak. Azok, akik kipróbálták a technikát, azt mondják, az arcuk frissebbnek, feszesebbnek és kevésbé ráncosnak tűnik a tapaszok eltávolítása után. A bőrgyógyászok azonban arra figyelmeztetnek, ezek a hatások csupán átmenetiek. Bizonyos esetekben a rendszeres valóban kis mértékben csökkentheti a finom ráncokat, azáltal, hogy a tapaszok valóban megakadályozzák az arc izmainak ismétlődő mozdulatait, melyeket egyébként öntudatlanul végzünk. A hatás viszont egyáltalán nem biztos, hogy tartós, mivel a bőr idővel természetes módon veszít a kollagénből, így a rugalmasságából is.
A módszernek ráadásul mellékhatásai is lehetnek, mivel a csíkokon lévő ragasztó kipirosodást, viszketést, akár kiütéseket okozhat, főleg az érzékeny bőrűek esetében. A tapaszok emellett olyan anyagokat is tartalmazhatnak, amelyek allergiás reakciót válthatnak ki, valamint az arc nagy részének lefedése befolyásolhatja a bőr természetes légzését, így eltömítheti a pórusokat, ami pattanások kialakulását eredményezi.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!