A nedvesség az ajkunk bőrében háromszor olyan gyorsan csökken, mint a testünk többi részében.
A jól hidratált ajak élénk színű és telt, arról árulkodik, hogy elegendő nedvesség van a bőr felszíni rétegeiben, amitől a sejtek feltöltődnek és elkerülhető, hogy a felszín berepedezzen, kisebesedjen. Arcbőrünkhöz képest sokkal vékonyabb keratin sejtrétege van, emiatt különösen hajlamos a dehidratációra. Ezen kívül, az úgy nevezett szaruréteg is hiányzik a felszínéről, ami olyan zsírsejteket tartalmaz, mint a ceramidok, melyek óvják a bőrt a nedvességcsökkenéstől.
A nedvesség az ajkunk bőrében háromszor olyan gyorsan csökken, mint a testünk többi részében.
A hideg levegőhőmérséklet lokális gyulladásos reakciókat idéz elő az ajkakban. Ez a gyulladás a nedvesség csökkenéséhez, ezáltal a sejtek károsodásához vezet, a bőr kiszárad, cserepessé válik. A hámlás és pirosság pedig akár a száj körüli bőrig is terjedhet.
Az egyik legjobb módja, hogy ezt elkerüljük, ha ajakápoló formájában egy mesterséges, bőrlágyító hatású védőréteget alkalmazunk, ami védelmet nyújt a felszínen, és benntartja a nedvességet. S hogy melyikkel jársz a legjobban? Íme, amik nekünk beváltak!
Szöveg: Gurics Krisztina, képek: Instagram / Johannah Adams, Pat McGrath /VersaceAz általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!