A magabiztos embereket már messziről ki lehet szúrni.
A magabiztos viselkedést gyakran összekeverik a beképzeltéssel, pedig valójában a kettő nem is állhatna távolabb egymástól. Attól, hogy valaki magabiztos, képben van a saját értékeivel, de tudja, mik a hiányosságai még nem lesz beképzelt. Sőt! Összeállításunkban most megmutatjuk a magabiztos emberek jellemvonásait, melyekből egyértleműen kiderül, ők a beképzeltség határát sem súrolják.
A magabiztos embereknek a testtartásuk is arról árulkodik, rendben vannak önmagukkal. A magabiztos emberek nem félnek a másik szemébe nézni vagy kezet nyújtani, ezzel pedig szavak nélkül jelzik, bízhatsz bennem. A beszélgetőpartnerükkel mindig szemben helyezkednek el, a kezeiket, lábaikat nem kulcsolják össze, ezzel ugyanis azt jelzik, nyitott vagyok rád, érdekel, amit mondasz.
Érdekes, de a magabiztos emberek általában röviden és tömören képesek összefoglalni egy bemutatkozás alkalmával, kik is ők. Nem érzik szükségét annak, hogy hosszasan ecseteljék az élettörtenüket, ehelyett dióhéjban elmondják, mit érdemes tudni róluk. A magabiztos emberek nem érzik úgy, hogy bárkit is le kellene nyűgözniük vagy meggyőzniük arról, mennyit is érnek és pontosan ez a hozzáállás teszi őket annyira szerethetővé, kedvelhetővé.
Egy magabiztos ember képben van a saját előnyeivel és hátrányaival, így azt is pontosan tudja, miben kellene még fejlődnie. Mind szakmai, mind magánéleti téren szívesen hallgatja meg mások véleményét, álláspontját, az építő jellegű kritikát pedig kimondottan szívesen veszi. Az életet folyamatos tanulásnak fogja fel, számára a „ma is tanultam valamit” kifejezés már-már mottó.
A magabiztos embereket az különbözteti meg a legjobban a beképzelt személyektől, hogy ők a messzemenőkig alázatosak. Bármit is csinálnak azt a lehető legnagyobb alázattal teszik, a dicsekvést pedig hírből sem ismerik.
Attól, hogy valaki magabiztos, még nem jelenti azt, hogy nem lehetnek keményebb időszakai. Egy magabiztos ember nem fél attól, hogy néha bizonytalan legyen, az érzéseit pedig fel is vállalja, ugyanakkor erőfeszítéseket is tesz arra, hogy ezt az érzést leküzdje és maga mögött hagyja.
A magabiztosság egyik szokatlan módja az aktív hallgatás. A magabiztos emberek képesek figyelmesen végighallgatni a másikat, emellett megfontolt kérdéseket tesznek fel egy adott téma kapcsán, ez pedig arról tanúskodik, hogy érdekli őket a másik mondanivalója. Akárhogy is nézzük ez nagyon is vonzó tulajdonság.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!