Te hogy állsz az e-mailek rendszerezésével?
Ha a telefonodon több ezer fénykép van, amit át kell lapoznod, hogy megtaláld, amire szükséged van, vagy a telefonod tárhelye mindig tele van, mert nem szívesen törölsz semmit, még az olvasatlan e-maileket sem, akkor lehet, hogy te is digitális gyűjtögető vagy. Most eláruljuk, mit kell tudnod róla.
Lényegében a mentális zavar, amiről szó van egy gyűjtögető rendellenesség, ám gyakran társulhat kényszerbetegséggel is. A The New York post azt írja, hogy a probléma az amerikaiak körülbelül 2,5%-át érinti. A birtoklással kapcsolatos gondok az ilyen személyeknél akkor is fennállnak, ha a tárgyaknak nincs vagy csak kis értékük van.
A digitális gyűjtögetést az elektronikus fájlok, például e-mailek, fényképek, szövegek vagy mémek túlzott felhalmozása jellemzi. Az okostelefon-használó érzelmileg kötődhet a számítógépes adatokhoz, és küzdhet azok rendszerezésével vagy törlésével, ám ez idővel stresszhez és szorongáshoz vezet.
Ez azzal a félelemmel függ össze, hogy valamikor a jövőben szükség lesz ezekre az információkra, de nem férnek hozzá, és nem tudják, hol találják meg
– nyilatkozta Dr. Emanuel Maidenberg, biológiai viselkedéstudomány professzor a CNN-nek.
Érdemes lehet a reggeleket úgy kezdeni, hogy időt szánunk a felesleges e-mailjeink és képeink törlésére. Dr. Susan Albers, a Cleveland Clinic klinikai pszichológusa szerint ezáltal a digitális gyűjtögetők kevésbé fogják magukat túlterheltnek érezni. A rendetlenséget az online világban is kezelnünk kell, hiszen egy rendszer kialakítása hozzájárul a boldogságunkhoz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!