Gyakran tűzöl ki magad el célokat, de nem tudod megvalósítani azokat? Akkor lehet, hogy hamis remény szindrómában szenvedsz.
A hamis remény szindróma hátterében az önmagunkkal szemben támasztott túlzott elvárások és az ahhoz kapcsolódó kudarcok állnak. Lényegében arról van szó, hogy a különböző célok kitűzésének hála első körben jó eséllyel nagyon motiváltak leszünk, de mivel az erőfeszítések gyakran irreális célokra épülnek, nem kell sokat várni arra, hogy bajba kerüljünk és kudarcot valljunk.
Például a különböző diétás ígéretek könnyen és gyorsan beránthatnak a hamis remények kavalkádjába, hiszen átmenetileg azt hiheted a reklámozott csodafogyókúra tényleg megoldja a gondjaid néhány nap alatt. Nem, ez egész egyszerűen nem igaz, de sajnos olyan világban élünk, ahol szándékosan a hamis remény szindrómát használják fel a vásárlási döntések befolyásolása során. Ezekekkel a valótlan ígéretekkel próbálnak meg rávenni téged is arra, hogy vedd meg a legújabb diétás varázsbogyót, vagy azt az arcbőrt fiatalító szérumot, amitől holnaputánra letagadhatsz majd 10 évet.
Először is tudnod kell, senki nem ér el tartós sikereket egyik napról a másikra, még akkor sem, ha néha a reklámok és hasonlók mást sugallnak. Az irreális célok miatt elszenvedett sorozatos kudarc szörnyű frusztrációhoz, önbizalomhiányhoz vezethet, ráadásul a hamis remény szindróma okozta torzulás a tudatalattidba is belopózhat, emiatt pedig könnyen a cselekvések és kudarcok körforgásában találhatod magad.
Ebből a hamis remény örvényből pokoli nehéz lehet kitörni, de hosszú távon mindenképpen megéri a mentális egészséged szempontjából. A szakértők szerint lényeges, hogy mikrocélok kitűzésével indulj neki egy nagyobb, távolabbi cél elérésének. Pontról pontra jegyzeteld fel, elemezd ki, hogyan juthatsz el az egyes mérföldkövekhez. Ez segíthet abban, hogy a kijelölt úton maradj és megőrizd a motivációd. Ha pedig abszolváltál egy-egy apróbb célt, akkor mindenképpen ünnepeld meg a saját sikereid. A siker ünneplése ugyanis dopamint szabadít fel a testben, így sokkal pozitívabb energiákkal tudsz majd belevágni a soron következő feladataidba.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!