Nemcsak testileg, érzelmileg is lehetséges a kimerülés. Ám nem lehetetlen tenni ellene.
Az érzelmi kimerültség sokkal fárasztóbb tud lenni, mint a testi. Ezen kívül, ha bekövetkezik, sokszor nehezebb is úrrá lenni rajta, mint a testi fáradalmakon. De mit tehetünk ebben az esetben?
A mikrostressz az, ami rengeteg ember életét felforgatja. Az alkalmi típus nem okoz olyan nagy problémát, sőt, egyes helyzetekben akár jót is tud tenni. De aki hosszútávon, sok ideig szenved a mikrostressztől, és mindenféle helyzet képes elérni, hogy állandóan stresszben éljen, az nagyon rosszat tesz magával.
Az alkalmi stresszel nincs gond, sőt, elengedhetetlen része a működésünknek. Stresszkezelő rendszereinknek szükségük van ezekre a kihívásokra. , hogy szabályozzuk a testhőmérsékletünket, a pulzusunkat, a vér oxigénszintjét, az immunvédelmünket és minden olyan funkciót, amely minden nap életben tart bennünket. A toxikus stresszt viszont – vagyis azt a stresszt, amely folyamatosan túlterheli megküzdő rendszerünket – kezelni kell. Ellenkező esetben megnő a kockázat olyan következményekre, mint a cukorbetegség, szívbetegség, vagy depresszió.
Ahhoz, hogy teljesen uralkodni tudj az életeden, tisztában kell lenned azzal, mi vált ki belőled extra nyomást, stresszt. Tudnod kell, mik azok a helyzetek, amelyek megviselik a lelked, és extra figyelmet kell ilyenkor fordítanod magadra. Tudnod kell továbbá, hogyan mondasz nemet, és tisztában lenned azzal, hogy az mindig opció.
Talán itt tudod a legjobban megszűrni, és eldönteni, mekkora mennyiségű stresszt engedsz be az életedbe. Ha mindenen felidegesíted magadat, és mindent a szorongás jár át az életedben, akkor nem meglepő, hogy nem érzed kellemesen magadat. Hidd el, nincs jelentősége annak, hogy valaki visszaírt-e, vagy nem veszi elég komolyan, amikor a tegnapi élményeidről mesélsz. Ezek apró dolgok, amiknek évek múlva nem lesz jelentősége.
A tanulmányok szerint, azok az emberek, akiknek változatos tevékenységekkel van tele az életük, nem szenvednek oly mértékben az érzelmi kimerültségtől. Ők ugyanis elég kihívást kapnak a munkában, majd azt követően olyan programokat keresnek, amely más erősségüket, másféle hozzáállást követelnek meg tőlük. Így sokkal többféle visszajelzést kapnak, és sokkal több területen "fárasztják le magukat".
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!