A vállalati logók és a szerzői jogi védelem alatt álló szellemi tulajdon nagyobb védelmet élveznek az interneten, mint mi, emberek.
Az ENSZ új kampányt indított, amely a nők és lányok testének védelmét követeli az online erőszakkal szemben. Az UNFPA, az ENSZ szexuális és reproduktív jogok előmozdításával és a nemi alapú erőszak felszámolásával foglalkozó ügynöksége arra kéri a nőket, hogy használják az új bodyright szimbólumot, amikor képeket posztolnak magukról a közösségi médiában.
A kampány célja, hogy rávilágítson a szerzői joggal védett szellemi tulajdon és a nők, etnikai kisebbségek és az LMBTQ+ közösség tagjai online erőszakkal szembeni védelme közötti ellentétre. Itt az ideje, hogy a technológiai vállalatok és a politikai döntéshozók komolyan vegyék az online erőszakot.
A digitális erőszak fogalma alá tartozik például az intim képek megosztása, az úgynevezett bosszúpornó, valamint a deepfake, tehát a képek manipulálása mesterséges intelligencia segítségével. Világszerte a nők 85 százaléka tapasztalt vagy látott már más nőkkel szembeni digitális erőszakot, 38 százalékuk pedig személyesen is átélt már ilyet. Emellett a nők 66 százaléka volt már áldozata internetes zaklatásnak, 57 százalékuk pedig videó- és képalapú bántalmazásnak. Tízből kilenc nő jólétének ártott az online erőszak, és egyharmaduk szerint mentális egészségi problémáktól szenvedett emiatt.
A kampány mellett az UNFPA arra kéri az embereket, hogy írjanak alá egy petíciót, amelyben a politikai döntéshozókat és a közösségi médiavállalatokat szigorúbb jogszabályok bevezetésére szólítják fel. Ezek a szabályok büntethetővé tennék a másokról készült képek beleegyezés nélküli használatát, az ezekkel való visszaélést, és jogi kötelezettséget írnak elő a technológiai vállalatok és a közösségi médiaplatformok számára, hogy hatékony moderálási és jelentési rendszereket vezessenek be.
Forrás: The Independent
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!