Összefogással a közösségért, és a gyűlölet megszüntetéséért
Fő célkitűzésük, hogy olyan hétköznapi emberek erőfeszítéseit dokumentálja és terjessze, akik szembe mernek szállni a környezetükben erősödő vak fanatizmussal. Az elmúlt években pedig a világ minden tájáról hírt adnak azokról a kezdeményezésről, amelyek pozitív példák, indikátorok lehetnek a közösségek biztonságosabb jövője felé vezető úton, és amelyek a gyűlölködés bénító hatalmával szemben másokat is cselekvésre, saját kezdeményezéseik elindítására, bátorságra buzdíthatnak. Mivel a tolerancia és a nyitottság tanulható, és erre a gyermekek és fiatalok a legfogékonyabbak, a szervezet külön programot indított az iskolákban és egyetemeken tanulók és dolgozók számára Not In Our School címmel.
"Minden közösség más, ezért saját maguknak kell megtalálni a megoldást, hogyan vegyék fel a harcot a fokozódó gyűlölettel szemben. Ugyanakkor mások tanulságaiból és történeteiből sok inspirációt gyűjthetünk. Munkánk során sok értékes leckét tanultunk, melyek közül a legfontosabb az volt, hogy a pozitív példák megoldásokat kínálnak és hatékonyabban segítik a közösségek és normák átformálását, mint a gyűlölködés. Fontos tanulság, hogy elsősorban a közösségek kulcsszereplőit, vezetőket, rendőröket, pedagógusokat érdemes elérni ahhoz, hogy a változás intenzívebben mozduljon elő. Harmadrészt pedig a helyi közösségek fejlődése, biztonsága hosszútávon mindig az egész ország hasznára válik" - állítja Patrice O'Neill.
2013 áprilisában a NIOT hét workshopot tartott Magyarországon (rendőrök, pedagógusok, egyetemisták és újságírók számára), elsősorban azzal a céllal, hogy ezeket a pozitív példákat itt is megmutassák és megerősítsék a helyi közösségeket abban a tudatban, hogy biztonságos jövő csak összefogással érhető el. Ennek hatására indult el a szervezet magyarországi csoportja is, a Nálunk Nem.
Ez az írás márciusi lapszámunk Segítség, az egész világ átalakul! című cikkének kiegészítése. A lapban még többet olvashatnak a mozgalomról, és további, tipikusan 21.századi jelenségekről.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!