Bemutatjuk nektek az Elle Young Talent novellaíró pályázat három nyertesét.
Bernáth Klára
Fiatal és álmodozó. Tanulmányait grafikusként végzi Egerben. Novelláját a hétköznapok ihlették, emlékek, amik sokat jelentenek számára. Ismerjétek meg Bernáth Klárát novellaírópályázatunk nyertesét!
Gyerekkorában naplóírással is próbálkozott, majd idővel inkább rövid novellákba foglalta a mindennapokat. Szabadság című írása egy szeptemberi, jó hangulatban telt találkozót és egy tábori emléket fest le. A csiga különös története egy K. nevű személyhez kötődik, aki a nyári tábori magányban segített Klárának „kibújni a házából”.
Írással eddig soha nem próbálkozott, de fogalmazásaira mindig ötöst kapott. Sikerét azzal magyarázta, hogy a barátnőknek is szépen fogalmazza meg az aktuális fiú elcsábítására szánt üzeneteket.
Olvassátok el Bernáth Klára Szabadság című novelláját!
Farkas Péter
Kilencvenben született. Kedvenc filmje a Radírfej. Polgári foglalkozása: egyetemi hallgató. Filmszak és norvég nyelv párosításában alapszakos az Eltén. A köznyelv irodalmasíthatóságának gondolatával és a minimalizmus szintjeinek feltérképezésével kacérkodik. És persze az emberek érdeklik. Olyanok, mint te vagy én.
Árnyal és megcáfol. Sztereotípiákat. Elsősorban ezért választotta a skandináv vonalat. A skandináv irodalomban leginkább a tömörséget, a lényeglátást kedveli. Az írók ott keveset beszélnek, de a fontosat mondják. Tisztes távolságból, gyakran analitikusan kezelik a szereplőket, ahogy a való életben az emberek is egymást. Kedvenc norvég írója: Kjell Askildsen.
A Fuvar című novellát emlékei szerint egy vonaton hallott beszélgetés ihlette. A legtöbb írása egy valós, átélt élményből indul, majd ő alakítja olvasható, szellemi produktummá. Kedvelt helyzetei: az "És most mi legyen?" helyzetek. Szerinte olvasóként vagy filmnézőként is az a legjobb, amikor egy ilyen helyzetben aprólékosan végigkövethetjük, hogyan viselkedik az ember a változás hatására, hogyan tudja adaptálni magát egyik szituációból a másikba.
Olvassátok el a Fuvart, Farkas Péter novelláját!
Szabó Tamás
Már ötödikes korában horrortörténeteket írt. Akkor azonban más volt a fogadtatás. A napközis tanár annyira nem szívelte a történetet, hogy még aznap délután beszélt az édesapával, és felvetette a pszichológusi segítség lehetőségét. Szabó Tamásnak ez nem szegte kedvét, és folytatta az írást.
Egy hatéves kislány édesapja. Magyar szakon végzett, és hosszabb ideig tanított. Több filmes pályázatot nyert, de mindemellett a szépírói vonalat sem hagyta veszni. A kétezres évek folyamán több online és offline novellapályázaton indult. Kedveli és novelláiban használja a sodró, lendületes, filmes nyelvet, mely a cselekedetekre és a reakciókra épít.
Kedvencei Philip K. Dick, Cormack McCarthy és Chuck Palahniuk. Az elmúlt években, kísérleti jelleggel, kikapcsolódásként horrorisztikus írásainak blogot indított, és biztosítási termékfejlesztőként próbál minél több időt fordítani a család mellett a soha el nem mondott történetek megírására is.
Olvassátok el Szabó Tamás Végre vasárnap című novelláját!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!