Kedvenc nagy színésznőink újra a vásznon
A történet legnagyobb vesztese Ava DuVernay, az afro-amerikai rendezőnőt ugyanis nem jelölték legjobb rendezés díjára, bár a Selma című filmje ott van a legjobb filmek listáján. Az Oscar történelmében egyébként mindössze négyszer jelöltek legjobb rendezés díjára nőt, és csupán egyszer nyert (Kathryn Bigelow A bombák földjén rendezéséért 2010-ben). Afro-amerikai rendezőnőt pedig még sosem jelöltek, dacára annak, hogy a kritikusok áradoztak DuVernay munkájáról, és Golden Globe rendezői jelölést is kapott.
Hiányoznak a női nevek a legjobb eredeti, és a legjobb adaptált forgatókönyv kategóriában is. Pedig zseniális volt többek között a Gillian Flynn által írt Holtodiglan története. A legjobb film és rendezés díjára jelölt alkotások között pedig egy sincs, melynek nő lenne a főszereplője. Így esett a választásunk arra, hogy 15 olyan, 2015-ben bemutatásra kerülő filmre hívjuk fel a figyelmet, melyet a női alakítások miatt lesz érdemes megnézni.
Vadon - Bemutató: február 19.
A Vadon Cheryl Strayed igaz története, 2012-ben írt könyve bestseller lett. Reese Witherspoon a megjelenés után rögtön lecsapott a megfilmesítés jogára, és a produceri feladatok ellátása mellett ő lett a film főszereplője. A film Cheryl 1100 mérföldes, Amerikán átívelő gyalogtúrájáról szól, melyre magánéleti válsága után vállalkozott. Édesanyját pedig a lenyűgöző Laura Dern alakítja - mindkettőjüket Oscar-díjra jelölték alakításukért.
Liza, a rókatündér - Bemutató: február 19.
Már régóta vártunk egy nem csak szereplői, de történetét, jelmezeit és díszletét tekintve is teljesen elborult magyar filmre, ami végre megérkezett a Liza, a rókatündér képében. Bájos, meseszerű, ázsiai kultúrával fűszerezett, alternatív Budapesten játszódik a történet, melyben Liza (Balsai Móni), a naiv ápolónő élete szerelmét keresi, ám minden lehetséges udvarlója holtan végzi. Mindenkinek ajánljuk, aki szereti a Wes Anderson-filmek különös atmoszféráját, és az Amélie csodálatos élete kedvesen szürreális figuráit.
Nagy szemek - Bemutató: február 19.
Hihetetlen, de igaz történet alapján készült Tim Burton legújabb rendezése. A Nagy szemek Margaret Keane (Amy Adams) festőnőről szól, akinek képeit óriási siker övezte az ötvenes években. A hatvanas években pedig attól volt hangos az amerikai sajtó, hogy Margaret perre ment férjével (Christoph Waltz), aki azt állította, ő festette a nagy szemű figurákat ábrázoló képeket. Amy Adams-Golden Globe-díjat nyert alakításáért.
Still Alice - Bemutató: január 16. (USA)
Már az előzetestől is gombóc lesz a torkunkban. Alice (Julianne Moore) nyelvészprofesszor, szerető férjjel (Alec Baldwin) és három felnőtt gyerekkel (Kristen Stewart, Kate Bosworth, Hunter Parrish) - úgy tűnik, tökéletes az élete, míg Alzheimer-kórt nem diagnosztizálnak nála. Julianne Moore már megkapta alakításáért a Golden Globes-díjat és ő tűnik a legesélyesebbnek a legjobb színésznőnek járó Oscar-díjra is. Ez az ötödik jelölése, reméljük, idén díjra váltja.
Anyám és más futóbolondok - Bemutató: Valamikor ősszel
Fekete Ibolya rendező vitte vászonra saját családja történetét, különös hangsúllyal édesanyjára, aki 94 évet élt és ezalatt, amikor csak veszélyt érzett, fogta a családját és elköltözött, összesen 27-szer. 92 évesen kétszer is, ami a rendező szerint évekkel megfiatalította mindig nyughatatlan édesanyját, akit Ónodi Eszter alakít. A történet körülbelül hét évtizedet ölel fel, de nem szigorúan életrajzi filmet fogunk látni, lesznek benne mesés elemek is.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title=".jpg" alt="" width="578" height="433" /
Queen of Desert - Bemutató: februárban a Berlinálén
Életrajzi drámaNicole Kidman főszereplésével. Gertrude Bell egy brit utazó, régész, író és kém volt, aki Arábiai Lőrinc mellett fontos szerepet töltött be az első világháború történéseiben. A mellékszerepekben James Franco és Robert Pattinson tűnik fel. Alig várjuk, hogy a korszakhoz képest szokatlanul nagy hatalommal bíró nő életét közelebbről megismerjük!
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(3).jpg" alt="" width="577" height="405" /
Ex Machina - Bemutató: április 30.
Hátborzongatóan jó az előzetese ennek a nem túl távoli jövőben játszódó sci-finek. Egy fiatal programozót (Domhnall Gleeson) kiválasztanak a feladatra, hogy segítsen létrehozni egy minden eddiginél intelligensebb, gyönyörű robotot (Alicia Vikander). Amikor viszont a tudósok istent játszanak, az nem szokott jól elsülni. A part és a 28 nappal később forgatókönyvírójának első rendezése hívogatóan nyugtalanítónak tűnik.
Crimson Peak - Bemutató: október 15.
„Klasszikus, gótikus, romantikus szellemtörténetnek” írta le filmjét a rendező, Guillermo del Toro, hozzátéve, hogy azért 1-2 modern értelemben vett nagyon felkavaró jelenet is lesz benne. A jóféle borzongatásra pedig olyan színésznők mondtak igent, mint Mia Wasikowska (a főszerepre) és Jessica Chastain. A sztori egy 19. századi angliai kastélyban játszódik és egy fiatal írónőről szól, aki, miközben különös szerelmi háromszögbe keveredik, felfedezi, hogy újdonsült férje (Tom Hiddleston) nem az, akinek mutatja magát.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(4).jpg" alt="" width="577" height="337" /
Ricki and the Flash - Bemutató: Augusztus 6. (USA)
Egy kiöregedett rocksztár, aki a családját feláldozta a karrierje oltárán, kap egy utolsó esélyt, hogy közelebb kerüljön szeretteihez. A történet ismerősen hangzik, azonban női szemszögből még nem láttuk, ráadásul az idén tizenkilencszeres (!!!) Oscar-jelölt Meryl Streep alakítja a főszerepet, lányát pedig a saját lánya, Mamie Gummer. A hab a tortán, hogy a forgatókönyvet az a Diablo Cody írta, akinek már több remek női történetet köszönhetünk, például a Juno-t és a Pszichoszinglit.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(5).jpg" alt="" width="579" height="386" /
Trainwreck - Bemutató: augusztus 27.
Judd Apatow (A 40 éves szűz, Felkoppintva) első olyan rendezése, melynek nem ő írta a forgatókönyvét, hanem Amy Schumer. Schumer Amerikában elismert stand-up komikus, saját nevével fémjelzett show-ja három évada fut , melyet ő ír, producerel és persze ő a főszereplője is. Ő lesz a Trainwreck középpontjában is, melyről biztosan csak annyit tudni, hogy romantikus vígjátékra számíthatunk. A mellékszereplők listája is illusztris: Tilda Swinton, Marisa Tomei, Ezra Miller és Daniel Radcliffe, hogy csak néhányat említsünk.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(6).jpg" alt="" width="579" height="377" /
Jane got a gun - Bemutató: szeptember 4. (USA)
Már tavalyi listánkra is rákerült ez a western, melynek Natalie Portman a főszereplője, de addig tolták a premierjét, hogy jó, ha idén bemutatják Magyarországon. Lelkesedésünk azóta csak nőtt, mert időközben új rendezőt kapott a történet Gavin O'Connor személyében (Warrior - A végső menet) és Ewan McGregor is csatlakozott a produkcióhoz, mint főgonosz.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(7).jpg" alt="" width="579" height="260" /
Az éhezők viadala: A kiválasztott – 2. rész - Bemutató: november 19.
Év végén érkezik a mozikba egyik kedvenc hősnőnk befejező története. Katniss Everdeennek (Jennifer Lawrence) utolsó, véres csatát kell vívnia a Kapitóliummal a szabadságért. Akik olvasták a könyvet, tudják, hogy az utolsó rész minden eddiginél sötétebb hangulatú, akik pedig nem, azok készüljenek egy nagy csomag papírzsebkendővel a premierre.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(2).jpg" alt="" width="578" height="385" /
Hamupipőke - Bemutató: március 13. (USA)
Az elmúlt években elárasztottak minket a klasszikus Disney-mesék filmes változatai, kissé hullámzó színvonallal. Amiért mégis lelkesedni tudunk a Hamupipőkéért, az a szereposztás és a rendező személye. Hamupipőkét a Downton Abbey-ből ismert Lily James alakítja, a gonosz mostohát Cate Blanchett, a jóságos tündért Helena Bonham Carter, a herceget pedig a Trónok harcából ismert Richard Madden. A rendezői székbe pedig a nagy költségvetésű filmektől (Thor, Jack Ryan: Árnyékügynök) már egyáltalán nem távol álló, ám mégis remek Shakespeare feldolgozásairól (V. Henrik, Hamlet) ismert Kenneth Branagh ült .
Carol - Bemutató: nincs még róla információ
Cate Blanchett és Rooney Mara alakítják a két főszerepet ebben az ötvenes években játszódó, leszbikus történetben. Egy fiatal bolti eladó (Mara) beleszeret egy tehetős, házas nőbe (Blanchett). Ismerve a két kiváló színésznő ízlését, biztosan érdekes, érzékeny film lesz a végeredmény. Ráadásul a rendező az I'm not there - Bob Dylan életei című filmet is jegyző Todd Haynes.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(1).jpg" alt="" width="579" height="340" /
By the Sea - Bemutató: nincs még róla információ
A ’70-es évek Franciaországában játszódó párkapcsolati dráma középpontjában Angelina Jolie-t és Brad Pittet láthatjuk majd, sőt Angelina írta és rendezte a filmet. Már csak azért is kíváncsiak vagyunk a végeredményre, mert amikor tíz éve együtt játszottak a Mr. és Mrs. Smith-ben, nagyon jól szórakoztunk. Ráadásul azt rebesgetik, ez lesz Jolie utolsó filmje színésznőként.
img id="__mce_tmp" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="(8).jpg" alt="" width="577" height="383" /
Képek: mozi.hir24.hu, Profimedia – Red Dot, Origo, Universal, Indiewire, a Carol Facebook oldala
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!