A plakátok, mint üde színfoltok
1. Sokan félnek a színektől egy-egy lakás berendezésénél, és megmaradnak a fekete-fehér-szürke háromszögön belül. Ilyen esetben engedjük, hogy a kiegészítők, ez esetben a plakátok adjanak az enteriőrnek egy üde színfoltot. Természetesen a megoldás fordítva is működik, ha kedvenc plakátunk egy-egy harsány színnel játszik, akkor keressünk egy olyan helyiséget, ami hagyja ezt érvényesülni.
Harakiri (rendező: Masaki Kobayashi, grafikus: SO-Ky, 1964), kikiáltási ára: 50.000 Ft.
2. Jó megoldás, ha egy-egy bútor, kárpit színe visszaköszön a plakáton. Ez esetben nem is a film, hanem a grafika játssza a főszerepet.
Vége a vakációnak (rendező: Stanislaw Jedry, grafikus: Sándor Margit, 1976), kikiáltási ára: 14.000 Ft
3. A nappaliban a kanapé vagy a TV fölé bárki fel tudja tenni a kedvenc filmjének a plakátját, de az igazán profik képesek egy egyszerű plakátnak is nyerő helyet találni!
Menekülés a győzelembe (Rendező: John Huston, grafikus: Árendás József, 1984), kikiáltási ára: 20.000 Ft.
4. Sokan építenek tematikus gyűjteményeket: egy rendező/színész/grafikus alkotásait vagy egy film plakátváltozatait gyűjtik, esetleg ugyanolyan stílusú filmeket keresnek. Ezek különösen jól mutatnak együtt a falon, lehetőleg ugyanolyan keretben. Egy japán plakátgyűjtemény egyedi stílusával és különleges színvilágával nagyszerűen illene ebbe a minimál lakásba.
A biztosan ölő sárkány lady (rendező: Sigehiro Ozawa, grafikus: Molnár Kálmán, 1980), kikiáltási ára: 20.000 Ft. Enteriőr: Eleven Interiors
5. A plakátokat nem feltétlenül kell a falra akasztani, teheted egy polcra, asztalra vagy akár a földre is!
Szellemirtók (rendező: Ivan Reitman, grafikus: Michael Gross, 1989), kikiáltási ára: 25.000 Ft
6. Egy-egy meghökkentő témájú plakát sajátos hangulatot adhat a szobának. Ebben az esetben a fal és a kanapé színe is harmonizál, de a modern, letisztult stílus és a western izgalmas kontrasztot ad.
A csontok útja (rendező: Doru Nastase, grafikus: Nagy Dezső, 1982), kikiáltási ára: 25.000 Ft
7. Kedvenc gyerekkori mesefilmed plakátját beteheted a gyerekszobába, legalább lesz miért visszanézni újra és újra…
Hugó, a viziló (rendező: Gémes József, grafikus: Herpai Zoltán, 1975), kikiáltási ára: 21.000 Ft. Enteriőr: pexel.com
8. Ahogy a filmek, úgy a plakátok is a szórakozásunkat szolgálják! Sokszor témájukkal kívánkoznak egy-egy helyiségbe. A Poszeidon katasztrófa a fürdőszobában vagy a Meghívás egy gyilkos vacsorára az étkezőben biztos, hogy mindig jó kedvre derít.
Poszeidon katasztrófa (rendező: Ronald Neame, grafikus: Rácmolnár Sándor, 1972/85), kikiáltási ára: 25.000 Ft. Meghívás egy gyilkos vacsorára (rendező: Robert Moor, grafikus: Mayer Gyula, 1978), kikiáltási ára: 13.000 Ft
9. Ha otthon már a szekrény belsejéből is egy plakát néz vissza, ideje a munkahelyünket is megörvendeztetni néhány jól sikerült darabbal. Persze egyszerű, ha az irodában mindenki sci-fi rajongó, de ha mégsem, akkor álcázhatjuk „inspirációs plakátnak” is Az idő urait.
Az idő urai (rendező: René Laloux, grafikus: Orosz István, 1983), kikiáltási ára: 30.000 Ft. Enteriőr: pexel.com
10. A megfelelő megvilágítás nem csak a festményeknél, de a plakátoknál is fontos! A falba süllyesztett megoldása talán már kicsit túlzás, de semmiképpen se egy sötét sarokba dugjuk el kedvenc filmünket.
Enteriőr: MJ Whelan Construction
A cikkben szereplő plakátok megvásárolhatóak a BÁV 4. Plakátaukcióján. Az aukciós kiállítást 2017. április 8–18. között tekinthetik meg a BÁV Apszistermében (1052 Budapest, Bécsi u. 3.). Az árverést ugyanitt 2017. április 19-én, 17:00 órakor rendezzük meg. További információk és katalógus: www.bav.hu/aukcio
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!