Egy rosszul címzett e-mail miatt most nem kívánatos kezekbe került az információ, mi történik Erzsébet királynő halála esetén.
Erzsébet királynő egyre közelebb van a 100. életévéhez, egészsége pedig kisebb-nagyobb kivételekkel, de a korához képest rendkívül jól szolgál. A brit uralkodó a koronavírussal is egyszerűen elbánt, hiába aggódott érte az egész világ, ő gond nélkül legyőzte a betegséget. Ennek ellenére már csak a hivatalos szabályok miatt is, egészen pontos eljárásrendet dolgoztak ki halála esetére, amelyet szigorúan lakat alatt tartottak. Egészen idáig.
Korábban már napvilágot látott az úgynevezett London Bridge hadművelet – persze abban az esetben sem szándékosan, – amely pontosan leírja a lépéseket, amelyek szükségesek a királynő halálának esetén. E szerint azonnal kötelesek értesíteni a miniszterelnököt, majd 10 percen belül félárbócra ereszteni a zászlókat, a királyi család weboldalát elsötétíteni, Károly hercegnek pedig, akit azonnal megillet majd a király megnevezés, beszédet kell intéznie a nép felé. A most kiszivárgott adatcsomag azonban ennél több és részletesebb információkat tartalmazott, nem csoda, hiszen még egy kézikönyv is volt a mellékletek között. Aki ezt az e-mail véletlen megkapta, valószínűleg a világon az egyik legtöbbet tudja arról, mi történik, ha bekövetkezik a legrosszabb.
Azonnali vizsgálatot rendeltek el, miután a walesi kormány kiszivárogtatta a királynő halálozási terveit. A szigorúan bizalmas címkével jelzett leveleket és a hozzájuk tartozó biztonsági leírást tartalmazó füzetet tévedésből publikálták. Egy walesi kormánytisztviselő véletlenül a nyilvánosságnak küldte el a dokumentumokat az eredeti címzett helyett.
A kiszivárogtatás nem csupán ennyiből állt, de egy magas rangú brit tisztviselő levele is eljutott a címzetteknek, melyben arról írt, aggasztja, hogy egy meg nem nevezett híroldal bizalmas részleteket közölt a királynő halálával kapcsolatos eljárási rendről.
A walesi kormány éppen ezért szigorít, a potenciális biztonsági rést vizsgálja. Szerintük elsőre aggasztóbbnak tűnhet a helyzet, mint amennyire valójában, ám a rendkívüli eseménynek következményei kellenek, hogy legyenek, ezért nem kezelhetik lazán a helyzetet. Állításuk szerint azonban semmilyen operatív információ nem látott napvilágot – ám akkor mit tartalmazhatott a levél?
A BBC szerint a levelezés az uralkodó halála esetén alkalmazandó eljárásokról szólt. Az ügyben a walesi kormány magasrangú tisztviselője, Dr. Andrew Goodall is megszólalt:
„Bár az e-mail nem tartalmazott olyan információt, amely okot adna arra, hogy komolyan aggódnunk kellene, mégis a szigorúan bizalmas megjelölés szerepelt rajta, hiszen hivatalosan érzékeny témáról szól. Ennek értelmében nem szabadott volna megosztani, ez pedig lépéseket kíván tőlünk. Nagyon komolyan vesszük az információ- és adatbiztonság kérdését, így természetesen alaposan kivizsgáljuk a helyzetet, hogy ez hogyan történhetett meg. További információval nem tudok szolgálni az esetről"
–nyilatkozta Dr. Andrew Goodall.
Kitálalt a szakértő: ilyen valójában II. Erzsébet királynő
Nyilvánosságra hozták, mik voltak Erzsébet királynő utolsó szavai férjéhez
Erzsébet királynő számára a mai élete egyik legnehezebb napja
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!