Akár hiszed, akár nem, de a személyiséged jellemzői is nagyban hozzájárulhatnak az élettartam hosszúságához.
Mindannyian hosszú és boldog és egészséges életre vágyunk ez kétségtelen. Ezzel kapcsolatban pedig sorra látnak napvilágot a különböző kutatások, amik arra igyekeznek magyarázatot adni, hogy a világ egyes részein, az ún. kék zónákban mitől élnek jelentősen tovább az emberek, mint bárhol máshol Mit csinálnak úgy másként, mi lehet a hosszú életük valódi titka? A kutatók szerint a szokásokon túl a tulajdonságok is hozzájárulhatnak a hosszabb élettartamhoz.
A hosszú élettel való összefüggésben gyakran beszélnek a pozitív életszemléletről, aminek minden bizonnyal valóban megvannak a maga előnyei. David Watson professzor és pszichológus elmondta, a pszichológiailag egészséges emberek gyorsabban gyógyulnak, azonban úgy véli, a pozitív perspektívák hatása egy kicsit túlértékelt.
Ugyanakkor kiderült, van egy másik személyiségvonás, ami tudományosan véve szorosan összefügg a hosszú élettel, ez pedig nem más, mint a lelkiismeretesség.
Leslie R. Martin pszichológus a Well + Good magazinnak adott interjújában beszélt az összefüggésről, elmondta, hogy azok az emberek, akik magasabb szintű lelkiismeretességet mutatnak, jó eséllyel megfontoltabbak, körültekintőbbek, szervezetettebbek és szorgalmasabbak, így nagyobb a valószínűsége, hogy az egészségük kapcsán is jó döntéseket hoznak. Mindez pedig aktívan hozzájárulhat a hosszabb élettartamhoz. Valóban ennyire egyszerű lenne az egész? Erre persze konkrét választ nem lehet adni, de annyi biztos, lelkiismeretesnek lenni mindenképpen megéri.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!