A hosszabb, boldog életet élő embereknek általában van néhány közös vonása.
David Watson, a Notre Dame Egyetem egykori személyiségpszichológiai professzora CNBC Make It című lapnak elmondta, az öt nagy személyiségjegy közül – nyitottság, lelkiismeretesség, extrovertáltság, kedvesség és neuroticizmus – a lelkiismeretesség erősen kapcsolódik a hosszú, boldog élethez – erről egyébként korábban itt, az ELLE oldalán is írtunk.
A szakértő elmondása szerint ez azért lehet, mert a nagyfokú lelkiismeretességgel rendelkező emberek sokkal jobban tudnak vigyázni magukra. Jellemzően csak mértékkel fogyasztanak alkoholt, emellett kiemelten figyelnek arra, hogy egészséges, tápanyagokban gazdag ételeket fogyasszanak, és elegendő mennyiségű mozgást is beiktatnak az életükbe.
A lelkiismeretes emberek, nem csinálnak butaságokat, így alacsonyabb a körükben a balesetek száma, valamint sokkal jobb az egészségügyi magatartásuk
– magyarázta Watson.
Persze ezen a ponton jogosan merülhet fel a kérdés, lehet-e javítani a lelkiismeretesség szintjén. A rövid válasz, hogy igen. Olga Khazan például az egyik könyvéhez több tucat interjút készített olyan emberekkel, akik erre törekedtek, a kutatásai alapján pedig azt tapasztalta, hogy a lelkiismeretességgel kapcsolatos legnagyobb kihívás, hogy a vele járó feladatok nagy része unalmas és fárasztó.
A szerző viszont a beszélgetései során azt vette észre, hogy a felelősségvállalással küszködő emberek leghatékonyabb stratégiája az ún. epizodikus jövőgondolkodás. Az EFT néven is ismert gyakorlat lényege, hogy olyan konkrét, személyes helyzeteket képzelünk el, amiket szeretnénk, ha a jövőben megtörténnének, de úgy vetítjük magunk elé, mintha az adott pillanatban történne minden.
Sok ember számára, akiket megkérdeztem a lelkiismeretesség növelése érdekében fontos volt, hogy egy nagyobb cél vagy nagyobb projekt érdekében legyenek lelkiismeretesek
– mondta Olga. Tehát mindez arra enged következtetni, ha elképzeled magad már azon a ponton, hogy elérted a célod, az valóban ösztönözhet arra, hogy odaérj. Ez pedig a szakértők szerint hozzájárulhat a hosszú és boldog élet fenntartásához is.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!