A hajunk sok mindent megmutathat.
A kutatások azt mutatják, hogy a haj kinézetének, textúrájának vagy vastagságának változásai a háttérben meghúzódó egészségi állapotok jelei lehetnek. Éppen ezért néha nem árt alaposan megvizsgálnunk magunkat a tükörben.
Bizony, a krónikus stressz is okozhat őszülést. Egy tanulmány szerint hozzájárulhat a haj őszüléséhez azáltal, hogy DNS-károsodást okoz, és csökkenti a hajhagymák pigmenttermelő sejtjeit. A hajhullás pedig szintén jele lehet, hogy komoly probléma van a mentális egészség szempontjából. Szintén ez a helyzet áll fent, akkor, ha megjelenik az oxidatív stressz, amely a szabad gyökök és az antioxidánsok egyensúlyának felborulása a szervezetben.
Az őszülés az öregedés természetes velejárója, mivel a szőrtüszők idővel egyre kevesebb színt termelnek. A gének is szerepet játszanak abban, hogy mikor őszül meg a hajunk, és vannak olyan esetek, amikor ez már egészen korán elkezdődik.
Pajzsmirigy-alulműködés esetén nem termelődik elég pajzsmirigyhormon, és emiatt fokozódik a hajhullás, valamint a frizuránk a szépségét is elveszítheti. Ez a betegség okozhat még fáradtságot, hidegérzékenységet, ízületi fájdalmat, duzzadt arcot és súlygyarapodást. Az azonban egyértelmű, hogy bármelyik felsorolt tünetet ki kell vizsgáltatni.
A fehérje elengedhetetlen a haj egészségéhez és növekedéséhez. A hiánya azonban a haj elvékonyodásához és a hullásához vezethet. Fontos tudni mindenkinek, hogy a fehérjeforrások közé tartozik a zsírmentes görög joghurt, a tilápia, a csicseriborsó és a csirkemell.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!