Egy anya-lánya kapcsolatnak megvannak a maga kihívásai.
Ez az első kapcsolat, amit megtapasztalunk, így nem csoda, hogy az anya-lánya dinamika olyan intenzív lehet. Ami alapvető emberi szükségletekkel és tiszta rajongással kezdődik, az idővel elkezdhet változni. Most eláruljuk, mit mond a szakértő.
Dr. Rosjke Hasseldine terapeuta 20 éve kutatja az anya-lánya kapcsolatok közötti dinamikát. Szerinte az egység akkor bomlik fel a legkönnyebben, amikor a gyermek is önálló felnőtté válik. Hozzátette, hogy úgy véli, a társadalom kudarcra ítéli az anya-lánya kapcsolatokat, mivel elvárja, hogy a nők hallgassanak és saját igényeiket helyezzék előtérbe.
Ez az egyik hatalmas rejtett dinamika az anyák és a lányaik között Ha belegondolunk, ha a nőket sok esetben nem hallgatják meg a családban, hogyan tudna egy anya és egy lánya másképp viselkedni egymással? Ami ilyenkor az anyák és a lányaik között történik, az egy hatalmi harc, hogy ki kapja meg a szót, mert nincs meg az a „normális” érzésük, hogy mindkét nő megérdemli, hogy meghallgassák
– mondta a szakember.
Dr. Hasseldine szerint a féltékenység egy másik gyakori, bár rejtett dinamika az anyák és lányaik között, amelyet „nagyon félre lehet érteni”. Gyakori eset lehet, hogy egy édesanya féltékenységet érez a gyermeke sikereire, mert emlékezteti őt mindarra, amelyet nem tud elérni fiatalkorában.
Az anya ekkor látja, hogy mit nem volt szabad tennie és mi nem lehetett belőle. Ez vonatkozhat a karrierre vagy az oktatásra, de arra is, ha neki nem volt szerető partnere.
A terapeuta azt tapasztalta az elmúlt időszakban, hogy egyre több húszas, harmincas és negyvenes nő megy el terápiára azért, hogy javuljon a kapcsolata az édesanyjával. Sokan még az anyukájukat is magukkal viszik a foglalkozásokra. Ezáltal a két fél egymás hibáztatása helyett megoldásokra törekedhet, hogy a kapcsolatuk a feltétel nélküli szeretetről és a megértésről szóljon.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!