Egy selyemruha ápolása kiemelt figyelmet igényel.
Egy selyemruha megfelelő választás lehet a számdra, ha te is a kifinomult, elegáns megjelenésre esküszöl. A karácsonyi, ünnepi szezonban például a selyem kiváló választás lehet, azonban tudnod kell, hogy ez az anyag különleges odafigyelést, törődést igényel, legalábbis ha azt szeretnéd, hogy sokáig megőrizze természetes szépségét. A nem megfelelő mosás például gyorsan tönkreteheti a selyem csillogását, a ruha pedig veszíthet a ruhalmasságából is. Éppen ezért fontos néhány szabály betartása, ha a selyemből készült darabok ápolásáról van szó. Összeállításunkban most megmutatjuk, mire kell nagyon ügyelni.
A kézi mosás a selyemruhák tisztításának legbiztonságosabb módja. Használj hideg vagy langyos (soha ne forró) vizet és enyhe mosószert a tiszításhoz. Mosószerből már lehet kimondottan olyat kapni, ami a kényes anyagokhoz tökéletes. A kézi mosás során merítsd a ruhát a vízbe, viszont az nagyon lényeges, hogy az anyagot soha ne dörzsld vagy csavard, mert az károsíthatja a szálaka. Miután megmártottad a mosószeres vízben, alaposan öblítsd ki hideg vízzel, majd hagyd levegőn megszáradni.
Bár a kézi mosás a legjobb, de bizonyos selyemruhák a mosógépben is moshatók. Ehhez azonban a legkíméletesebb programot javasolt használni (egyes gépeken egyébként már van kézi mosás program is), amely hideg vízzel dolgozik. A selyemruhát egyébkén gépi mosás esetén célszeű lehet egy védőzsákba, hálóba helyezni, így ugyanis kisebb esély éri bármi kár. A mosás során ne használj fehérítőt vagy öblítőt, mert ezek károsíthatják az anyagot.
A szárítás is fontos része a selyem ápolásának. A selyemruhákat soha nem szabad felakaszva szárítani, mert a szálak megnyúlhatnak. A mosás után óvatosan nyomkodd ki a ruhából a vizet. Ezt legegyszerűbben úgy tudod megtenni, hogy száraz törölközők közé teszed és kitapogatod belőle a nedvességet. Ezután fektesd a ruhát egy sima felületre és hagyd levegőn megszáradni. Semmiképpen se tedd napra, de a magas hőnek való kitettség sem jó, mert emiatt a ruha veszíthet a fényéből, színéből. Szárítógépben szárítani pedig egyenesen tilos, mert ott még az is előfordulhat, hogy a ruha több méretettel kisebb lesz.
Ha a ruha gyűrött, akkor nagyon alacsony hőmérsékleten lehet vasalni, de csak akkor, amikor még egy kicsit nedves. Viszont a vasaó soha ne érintkezzen közvetlenül az anyaggal, mert megéghet. A vasaló és az anyag közé tegyél eg papírtörlőt, így elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket. A selyemruhákat aztán mindig száraz és sötét helyen tárold, lehetőség szerint pamuttal bélelt fogasokon, hogy elkerüld a gyűrűdést.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!